Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
04/05/2020 - 18:10

Sądeckie galerie handlowe już otwarte. Sklepy świecą jeszcze pustkami [ZDJĘCIA]

W poniedziałek zostały otwarte sądeckie galerie handlowe. Jest to kolejny etap odmrażania gospodarki przez polski rząd. Choć większość sklepów jest już otwarta, to dzisiaj świeciły pustkami.

Odwiedziliśmy dzisiaj sądeckie galerie handlowe, w których sądeczanie najchętniej robią zakupy. W Trzech Koronach zwykle w godzinach popołudniowych trudno było znaleźć miejsce parkingowe. Dzisiaj nie było z tym żadnego problemu. Było bardzo dużo wolnych miejsc.

Choć większość sklepów jest już otwarta, to dzisiaj świeciły pustkami. Tylko nieliczni sądeczanie postanowili wybrać się na zakupy. - Najwięcej osób było rano. Przeważnie byli to zdecydowani klienci, którzy wiedzieli co chcą kupić, dlatego bardzo szybko robili zakupy i wychodzili - mówi pracownik jednego ze sklepów odzieżowych.

Sklepy z biżuterią, sprzętem RTV AGD i drogerie również nie cieszyły się zainteresowaniem klientów. Tutaj także zastaliśmy jedynie pojedyncze osoby.

- Przyjechałam na zakupy do galerii, ponieważ akurat dzisiaj mam dzień wolny i chciałam kupić sobie kilka rzeczy. Sklepy z odzieżą są już otwarte, więc skorzystałam z okazji - powiedziała nam pani Monika z Grybowa.

Przed wejściem do sklepów jest wywieszona informacja o ilości osób, które w tym samym czasie mogą przebywać w środku. Postawione są także środki do dezynfekcji i rękawiczki, z których klienci powinni korzystać.

Na brak klientów narzekają także właściciele sklepów w Galerii Sandecja i  w Centrum Handlowym "Gołąbkowice".

- Ludzie zostali w domach i jak na razie chyba boją się przychodzić do galerii handlowych. W porównaniu z ilością osób, które odwiedzały nasz sklep przed epidemią koronawirusa, to dzisiaj było bardzo mało klientów - mówi kierowniczka jednego ze sklepów w Galerii Sandecja.

RG [email protected], Fot. RG

Sądeckie galerie handlowe są już otwarte. Sklepy świecą pustkami [ZDJĘCIA]
W poniedziałek zostały otwarte sądeckie galerie handlowe. Jest to kolejny etap odmrażania gospodarki przez polski rząd. Choć większość sklepów jest już otwarta, to dzisiaj nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem sądeczan.


Dziękujemy za przesłanie błędu