Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
08/02/2017 - 16:15

Sądeczanin wymyślił aplikację mobilną i zadziwił Niemców

Wojciech Żdżarski jest autorem aplikacji na telefon „Localife”, która stawia sobie za cel polepszenie komunikacji regionalnej. Dzięki niej będzie można łatwo dowiedzieć się lub poinformować mieszkańców miasta czy regionu o organizowanych inicjatywach społecznych lub pomóc w nagłych wypadkach.

Swoim pomysłem,  Wojciech Żdżarski, absolwent I LO w Nowym Sączu, a obecnie student informatyki na AGH-u, zajął II miejsce w prestiżowym międzynarodowym konkursie Berlin Startup Calling, zorganizowany, przez Visual Meta GmbH, twórcę portalu ShopAlike.

Sądeczanin od dziecka fascynuje się informatyką i przedmiotami ścisłymi. W ubiegłym roku rozpisywały się o nim media, kiedy wraz z Arkadiuszem Szczepankiem i Arturem Jamro wymyślili system chroniący kierowców przed zaśnięciem.

Jak powstała aplikacja Localife?

– Z przyjacielem, Arkadiuszem Szczepankiem, mamy kilka pomysłów, które skutecznie realizujemy. Pewnego razu zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego nie ma aplikacji, która pozwala łączyć ludzi w danym regionie i długo się nie zastanawiając, postanowiliśmy taką stworzyć – zaznacza Wojciech Żdżarski.

Czytaj: Uczeń „Elektryka” zbudował elektromagnetyczne działo. Zrobi karierę w NASA?

Na drugą edycję Berlin Startup Calling swoje pomysły nadesłało około 300 młodych osób (od 18 do 30 lat). Sądeczanin za II miejsce zainkasował 3,5 tys. euro.

– Wygrane pieniądze przeznaczę na inwestycję w reklamę aplikacji, aby dotrzeć do potencjalnej grupy docelowej. Jak wiemy, dobra reklama ma swoją cenę. Skupimy się m.in. na mediach społecznościowych, Facebooku – dodaje.

Aplikacja „Localife” ma być gotowa do sierpnia 2017 roku. Na pewno przyda się nie tylko właścicielom uciekających kotów czy inicjatorom lokalnych działań społecznych. Jak się okazuje informatyka to nie jedyne zainteresowania i talenty Żdżarskiego. Udało nam się w naszych archiwach znaleźć film prezentujący jego talent muzyczny – jest on absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie fortepianu. Posłuchajcie...

(JB), fot. FacebookDziękujemy za przesłanie błędu