Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
01/08/2012 - 13:59

SARR: Innowacyjny projekt inteligentnego domu

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego kończy projekt wspierający młodą kadrę inteligencką w zakładaniu firm z zakresu tzw. innowacyjnej gospodarki. W październiku, podczas otwarcia miasteczka multimedialnego Brainville odbędzie się konferencja podsumowująca efekty projektu "Spin of/ spin out".
 - „Spin of /spin out – innowacyjne przedsiębiorstwa” to projekt przeznaczony dla studentów, absolwentów szkół wyższych i doktorantów, pomagający im założyć własne firmy, wdrażając ambitne pomysły związane z innowacyjną gospodarką – mówi Ludomir Krawiński, prezes SARR.

Pod koniec czerwca komisja składającą się z Krzysztofa Wnęka,  prezesa zarządu Brainville, Pawła Kubisiaka, redaktora Harvard Buisiness Review oraz Rafała Fedorowicza z firmy CISCO wyłoniła  zwycięzcę projektu. Został nim Artur Ciułkowski za pomysł „Dom Pasywny w górach”.

-W finale znalazły się trzy projekty, oprócz inteligentnego domu, ogrzewanego systemem pomp cieplnych i nawiewów, wykorzystanie grzybów do ochrony roślin i nauka przez internet za pomocą specjalistycznego programu - zdradza prezes SARR.

90 procent firm, które powstają korzystając ze wsparcia finansowego krajowego czy unijnego to przedsiębiorstwa usługowe z branży fryzjersko – kosmetycznej, budowlanej, czy mechanicznej. SARR stworzył projekt, który ma pomóc zaistnieć firmom, które opierają się na nowoczesnej myśli technologicznej. Przez rok odbywały się szkolenia i konferencje, eksperci oceniali szanse powodzenia przedsiębiorstw na wolnym rynku. Z kilkunastu pomysłów wyłonili te ich zdaniem najlepiej rokujące na przyszłość.

 - Firma Comarch zasponsorowała jednemu z uczestników swoje programy, miasteczko multimedialene przygotowało swoją propozycję, my też będziemy chcieli wesprzeć finansowo jeden z projektów – dodaje Krawiński.
Miasteczko Multimedialne Brainville, które powstaje w Nowym Sączu, ma na celu skupienie w swoim obrębie firm opartych na nowych technologiach.

- Laureatom, którzy zdecydują się skomercjalizować swoje pomysły zaproponowaliśmy usługę biura wirtualnego obsługiwanego z naszych serwerów – precyzuje Krzysztof Wnęk, prezes Miasteczka Multimedialnego. - To pakiet, który pozwala na prowadzenie działalności z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do internetu.

Usługę Brainville uruchomi od końca roku. Jest zatem szansa, że przedsiębiorcy zakotwiczą, przynajmniej wirtualnie, jeśli nie w przestrzeni fizycznej miasteczka, w Nowym Sączu.

Anna Pawłowska
mat.graf. SARR







Dziękujemy za przesłanie błędu