Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
02/07/2019 - 08:05

Sprawdzamy, gdzie zakończyły się remonty sądeckich dróg. Jezdnie jak stolnica

Zakończyły się remonty większości dróg, na które powiat nowosądecki otrzymał promesę w wysokości ponad 5 milionów złotych w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. W niektórych miejscowościach przybyło jezdni gładkich jak stolnica.

Za blisko pół miliona złotych powiat nowosądecki wyremontował pół kilometra drogi Nowy Sącz – Florynka. Na tym odcinku została wymieniona nawierzchnia i powstały pobocza. Mieszkańcy gminy Kamionka Wielka mogą też korzystać z nowego chodnika. Jego budowa była współfinansowana przez gminę – informuje starostwo.

Czytaj też Sądeckie kontrasty: hotel z pięcioma gwiazdkami, a obok wstyd jak diabli 

Zakończyła się również budowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Jazowsko – Obidza. Kładka jest zlokalizowana przy istniejącym moście w Obidzy. Inwestycja kosztowała 250 tysięcy złotych.

Co jeszcze udało się zrobić? Jest też  375 metrów nowego chodnika w Chełmcu  przy bardzo ruchliwej drodze do  Limanowej, który kosztował  315 tysięcy złotych. Teraz budowane są kolejne chodniki, w Rożnowie, Mogilnie i Olszanie.  Mają być gotowe w sierpniu.

Czytaj tez Koniec trzymania w tajemnicy jak wójt z burmistrzem wydają publiczne pieniądze 

W inwestycyjnych planach powiatu  znalazł się też  remont drogi Łącko - Kicznia na odcinku jednego kilometra, budowa zatoki autobusowej w Kunowie i w Brzeznej oraz odbudowy przepustu w formie mostu w Siennej. Większość inwestycji ma być gotowa jeszcze w wakacje.

[email protected] fot.archiwumDziękujemy za przesłanie błędu