Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
14/08/2016 - 16:55

Stary Sącz: Trasy rowerowe coraz bliżej

W siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie spotkali się reprezentanci samorządów, przez które przebiegać mają projektowane trasy rowerowe EuroVelo 11 i VeloDunajec. Obie mają przebiegać przez gminę Stary Sącz.

Trasa rowerowa EuroVelo 11, prowadząca z Norwegii do Grecji, poprowadzona zostanie przez Barcice doliną Popradu.  Z kolei Velo Dunajec, biegnąca doliną Dunajca, przez Mostki, Gołkowice Dolne i Stary Sącz.  

O ile w Barcicach utrzymano poprzednie ustalenia co do przebiegu ścieżki (Facimiech, bulwary nad Popradem) to w Mostkach w zależności od tego, czy da się uregulować sprawy gruntowe, możliwa jest również alternatywna trasa, biegnąca w większym zakresie drogami i gruntami gminnymi i przebiegająca koło wyremontowanego boiska i nowej zewnętrznej siłowni.

Oprócz tras powstaną również Miejsca Obsługi Rowerzystów. Na trasie VeloDunajec MOR zlokalizowany zostanie przy kąpielisku Stawy, a na trasie EuroVelo11 przy Szałasie i w Barcicach (przystań rowerowa).

Realizatorem projektu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Na terenie gminy Stary Sącz ma powstać infrastruktura wartości około 12 mln złotych (EuroVelo 11 – 7 mln zł i VeloDunajec 5 mln zł) z której będą korzystać i turyści i mieszkańcy.

(KB)

Źródło i wizualizacja: UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu