Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
27/03/2016 - 19:45

Stary Sącz: Wiadomość dla wędkarzy - do stawów trafiła tona narybku!

Zarząd Koła PZW nr 20 w Starym Sączu informuje, że zarybiono staw należący do Koła. - Do stawu wpuszczono 1100 kg ryb. Staw należący do naszego Koła to staw przyległy do stawu z kąpieliskiem. Zapraszamy wszystkich członków PZW do łowienia na naszym stawie za drobną opłatą, opłata jednodniowa to 10 złotych - informuje Marek Łęczycki.
- Szczegółowe informacje można znaleźć również na naszej stronie internetowej www.pzw-starysacz.pl. Koło liczy sobie obecnie 128 członków - zachęca Łęczycki
Ale to nie jedyne dobre wiadomości dla wędkarzy. Jakiś czas temu, w ślad za decyzjami rady administrowanie starosądecki stawów przejął Sądecki Karp Klub.
Czego będą mogli się spodziewać wędkarze? Ceny zostawiliśmy te same, czyli takie jak ustalił Zakład Gospodarki Komunalnej. Wejściówka trzydniowa będzie kosztować 50 złotych, dobowa, czyli od siódmej rano do siódmej nazajutrz – 25 złotych, dniowa – od wchodu do zachodu – 16z łotych a ulgowa dla młodzieży 8 złotych. Będziemy pilnować żeby stawy były dostępne całodobowo – informuje prezes Klubu Jacek Mammala.
Co można złapać na stawach? – Jest karp, jest amur, jest tołpyga, karp, sum i szczupak. Największy udokumentowany sum ważył 34 kilogramy, amur – 21 kilogramów, karp – 17,8 kilograma. Te ryby łapiemy na zasadzie: złap i wypuść, dla sportowej satysfakcji, ale już myślimy żeby stawy zarybić pstrągiem tęczowym, żeby taki niedzielny wędkarz: tata z synem mogli go sobie złapać – mówi Mammala.
Fot.: PZW


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI