Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
18/04/2017 - 12:50

Stary Sącz: Kto teraz będzie odbierał śmieci mieszkańców?

Gmina Stary Sącz ogłosiła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Firma, która go wygra będzie świadczyć tę usługę do końca 2020 roku.

Od 2015 roku śmieci mieszkańców Starego Sącza odbiera polsko-włoska firma AVR. Wcześniej było to konsorcjum „Empol”, „Sita” i „Nova”.

Zobacz: Śmieci starosądeczan odbierze włoskie konsorcjum firm AVR

Umowa z AVR kończy się w połowie tego roku, w związku z czym gmina jest zobowiązana do przeprowadzenia kolejnego przetargu. Czy będzie się to wiązało z podwyżką cen za śmieci? Już w zeszłym roku podczas kilku sesji burmistrz Jacek Lelek podkreślał, że mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz odpadów wytwarzają coraz więcej.

- Rosną nam koszty systemu a nie rosną nam przychody. Na dłuższą metę tego utrzymać nie możemy – mówił 26 września Jacek Lelek i jednocześnie dodawał, że podwyżka to ostateczność.

Zobacz: Starosądeczanie wytwarzają coraz więcej śmieci. Będzie podwyżka cen?

Problemem okazały się być zwłaszcza odpady zielone. W całym 2015 roku było ich 309 ton, a przez pierwsze dziewięć miesięcy 2016 roku już 460 ton. 

Zobacz: Stary Sącz: Mieszkańców czeka podwyżka cen za śmieci?

Ostatecznie Rada Miejska w Starym Sączu, na listopadowej sesji, podjęła uchwałę, w której żadnych podwyżek nie przewidziała.  Do końca 2017 roku starosądeczanie płacić więc będą tyle, ile dotychczas: 12 zł i 6 zł od osoby miesięcznie, taniej dla segregujących. Na ulgi mogą liczyć rodziny wielodzietne, gdzie za czwarte i każde następne dziecko opłata wynosi 1 zł.

(KB)

Fot. arch.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)