Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 kwietnia. Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
19/06/2019 - 14:35

Stary Sącz: poprowadzą gaz. Wiesz którędy? Zgadzasz się z przebiegiem sieci?

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców gminy Stary Sącz z terenu sołectwa Gołkowice Górne. Polska Spółka Gazownicza już przygotowała plan, którędy w tej miejscowości ma przebiegać gazociąg. Podane są nawet numery działek, teraz pora by zabrali głos sami mieszkańcy.

Zacznijmy od tego, że działki te od 2003 roku nie są objęte planem przestrzennego zagospodarowania przestrzennego, bo wtedy wygasła ważność uchwała z 1998 roku. To ważne w kontekście przekształcenia charakteru terenu na poczet budowy sieci gazowej. Chodzi o działki o numerach ewidencyjnych nr 317/2, 312/3, 311/5, 312/5 i 308/5 w Gołkowicach Górnych.

Zobacz też: Olszana w gminie Podegrodzie: gaz idzie jak świeże bułeczki! Też się skusicie?

- budową objęty będzie odcinek sieci gazowej średniego ciśnienia o długości ok.90 m z rur PE 10 SDR11 i dn 63 - dł. ok. 10 m, zlokalizowany na ww. działkach wraz z przyłączami na podst. warunków wydanych przez PSG o. w Krakowie. Inwestycja nie będzie miała negatywnego oddziaływania na środowisko – zastrzegają w oficjalnym komunikacie przedstawiciele PSG z Krakowa.

A teraz najważniejsze – ze szczegółami inwestycji można się zapoznać – dotyczy to wszystkich mieszkańców - w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, ul. Batorego 25 ( I piętro - pok. 35 ) w godz. 7.30-1530, codziennie z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Jednocześnie wszyscy mogą zgłaszać tu swoje wnioski, uwagi i zastrzeżenia.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu