Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
11/06/2018 - 15:10

Stary Sącz: Skanalizują ul. Piłsudskiego. Będą z tego korki?

Rusza budowa kanalizacji w zachodniej części Starego Sącza. Jak informują przedstawiciele konsorcjum firm Machnik i Krisbud, z którym gmina właśnie podpisała umowę na realizację inwestycji, prace na ulicy Piłsudskiego ruszą już w połowie lipca.

Zacznijmy od tego, że skanalizowanie zachodniej części miasta to największa w dotychczasowej historii inwestycja realizowana przez samorząd. Jest to również inwestycja zarazem najdroższa, bo całość prac opiewa na ok. 33 mln z czego 13 dokłada Unia Europejska.

Kolejna bardzo ważna wiadomość – konsorcjum, które wygrało przetarg na realizacje tego przedsięwzięcia współpracowało z gminą już wcześniej -  firma Machnik wykonuje w tym momencie kanalizację na ul. Partyzantów.

I teraz pytanie dla miejscowych najistotniejsze – czy prace przy kładzeniu kanalizacji oznaczają korki dla kierowców i paraliż miasta? Pytanie jest tym zasadniejsze, że wakacje a tym samym sezon turystyczny już za pasem.

Zobacz też: Stary Sącz: Budowa tej kanalizacji sparaliżuje ruch w Dolnie Dunajca? [WIDEO]

- Firma tak poprowadzi prace na ulicach Piłsudskiego i Źródlanej, by zawsze ciąg komunikacyjny od strony Gołkowic był przejezdny, ale utrudnień przy takiej dużej inwestycji nie da się uniknąć – podkreśla burmistrz Jacek Lelek podczas specjalnej konferencji prasowej.

Przedstawiciel samych wykonawców Krzysztof Machnik złożył jeszcze jedną deklarację.

Zobacz też: Wola Krogulecka: Widoki cudne, ale dojazd po deszczu to piękna katastrofa

- Duży nacisk kładziemy na pracę odtworzeniową, czyli odbudowę chodników i nawierzchni ulic. Wykopy będą głębokie, a chcemy, żeby wykonana praca była wizytówką firmy. Samej kanalizacji nie widać, ale zdarza się, że widać jej „uboczne efekty” na powierzchni. Dołożymy wszelkich starań, by ten grunt po położeniu kolektora pod chodnikami i asfaltem odpowiednio zagęścić. Dajemy długi okres gwarancji i w naszym interesie jest, żeby ta robota odtworzeniowa była po prostu trwała i solidna.

- Projekt, do którego teraz przystępujemy zakłada nie tylko budowę kanalizacji sanitarnej, ale również budowę miejscami kanalizacji burzowej, odbudowę wraz z rozbudową dróg wraz z chodnikami. W ramach tego zadania będziemy chcieli wybudować nowe chodniki, tam gdzie jest to niezbędne i naprawdę potrzebne jak choćby na ulicy Źródlanej, Tischnera - podkreślał jeszcze w lutym burmistrz Jacek Lelek.

ES [email protected] Fot.: Facebook UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI