Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
31/07/2019 - 18:25

Stary Sącz: zamkną ulicę Pod Ogrodami. Rośnie rondo pod nowym dworcem MPK

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Pod Ogrodami i Jana Pawła II. To konsekwencja budowy dworca MPK zaraz obok. Już jutro kierowcy muszą nastawić się na utrudnienia w ruchu – część skrzyżowania będzie zamknięta dla ruchu.

Gdy rozstrzygnięto przetarg na przebudowę skrzyżowania burmistrz Jacek Lelek zapewniał, że wykonawcy zostaną zobligowani do tego, by tak prowadzić wszystkie prace, by utrudnienia, ograniczenia w tym newralgicznym dla okolicy i ruchu na Sądecczyźnie ograniczyć do ruchu wahadłowego.

Prace rozpoczęły się już jakiś czas temu i początkowo drogowcy działali jedynie na poboczu po lewej stronie przy zbiegu ulic. Jednak teraz okazało się, że odcinek ulicy Pod Ogrodami trzeba wyłączyć z ruchu całkowicie. Nastąpi to już jutro, czyli 1 sierpnia. – Zamykamy tylko dół ulicy przy skrzyżowaniu z Jana Pawła II, bo trzeba będzie przeprowadzić przez jezdnię wszystkie niezbędne media – obrazuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Stary Sącz: fast food zamiast kultowego Szałasu. I tylko wspomnień żal

Na czas prac będzie wytyczony objazd przez ulicę Daszyńskiego do zjazdu w ulicę Morawskiego. W tym samym czasie wykonawcy dworca MPK wejdą w jezdnię z budową dojazdu do planowanych tu zatoczek autobusowych.

O rozwoju prac będziemy informować na bieżąco. Przy okazji przypominamy, że nadal zamknięta dla ruchu drogowego – piesi mogą poruszać się tędy bez ograniczeń – jest ulica Matejki. To niezbędne do sprawnego prowadzenia remontu kamienicy Rynek 5.

Wyłączony z ruchu jest też odcinek ulicy Trakt św. Kingi. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Stary Sącz: znów przebudowują Trakt św. Kingi. Są objazdy

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu