Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
13/08/2019 - 12:15

Stary Sącz: „zoperują” powiatówkę Barcice – Wola Krogulecka i będzie parking

O drodze, a w zasadzie o pozostawiającym wiele do życzenia stanie technicznym drogi powiatowej Barcice – Wola Krogulecka pisaliśmy już wielokrotnie, ale wydźwięk publikacji nie był zbyt optymistyczny. Dziś pora na dobre wieści. Gmina Stary Sącz podpisała właśnie umowę na realizację przedsięwzięcia.

Zobacz też: Wola Krogulecka: Widoki cudne, ale dojazd po deszczu to piękna katastrofa

Zadanie dotyczy rozbudowy drogi powiatowej Barcice – Wola Krogulecka, ale przede wszystkim budowy chodnika z lewej i prawej strony, wykonania miejsc postojowych, zatok postojowych lewo i prawostronnych, parkingu na działce przyległej do pasa drogowego, kanalizacji deszczowej i odwodnienia drogowego. Jeśli chodzi o samą „powiatówkę”, to zakres prac obejmie około 230 metrów drogi.

Zobacz też: Stary Sącz: przetarg na "spacer w chmurach". Znów trzeba będzie dopłacić ekstra?

- Przetarg wygrała firma PRDM z Nowego Sącza a koszt inwestycji to około milion dwieście tysięcy złotych. Prace mają zostać zakończone do listopada tego roku – informuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. 500 tysięcy złotych na realizację przedsięwzięcia gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, resztę, czyli 700 tysięcy wykłada z własnego budżetu.

ES [email protected] Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020