Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
13/12/2019 - 18:30

Statystyczny Polak i sądeczanin. Ile wydamy na święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie tuż tuż. Z jednej strony czeka nas magia świąt, które wszyscy tak bardzo lubimy, z drugiej wydatki, które nieźle potrafią spustoszyć domowy budżet, bo trzeba kupić przysmaki na świąteczny stół i prezenty. Ile w tym roku wyda na święta statystyczny Polak, a ile sądeczanin?

To jeszcze tylko jedenaście dni do Świąt Bożego Narodzenia.  Ten magiczny czas, jak zwykliśmy mawiać, to perspektywa dni wolnych od pracy i urok rodzinnych spotkań, ale z drugiej strony ogrom przygotowań i duży wydatek.

Kosztuje świąteczny stół i kosztują prezenty, a to pustoszy nasze portfele. Ile w tym roku zamierzamy wydać pieniędzy?

Z raportu przygotowanego przez Deloitte, wynika, że na organizację tegorocznych świąt Bożego Narodzenia statystyczna polska rodzina wyda 1168 złotych. To o 286 zł więcej niż rok temu. Najwięcej z tego, bo 526 złotych, to wydatki przeznaczone na prezenty. Potem w kolejności są wydatki na świąteczny stół, na co idzie 514 złotych, na końcu – 128 złotych – są wydatki na rodzinne spotkania.

Z roku na rok coraz lepiej nam się powodzi.  Dwanaście lat temu statystyczny Kowalski kupował pod choinkę prezenty o wartości 277 złotych.  Jedzenie oraz pozostałe rzeczy stanowiły koszt 459 złotych.  Jeśli chodzi o listę prezentów, nic się nie zmieniło. Najczęściej kupujemy kosmetyki i perfumy, książki i słodycze.

jagienka.michalik@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu