Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/11/2023 - 21:00

Swojska kuchnia, wyśmienite miody i wina. Bajeczny zakątek pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA]

Zachwycający, taki który ciągle odkrywa się na nowo. Taki jest nasz region. Jego najpiękniejsze zakątki można zobaczyć na znakomitych fotografiach ilustrujących kalendarz „Sądeczanina” na 2023 rok. Każdy miesiąc ma swojego bohatera. Listopad należy do Muszyny, miodem i winem płynącej.

Pijalnie wody mineralnej, sanatoria, baseny parki... Muszyna wyrasta na uzdrowiskowego i turystycznego czempiona. To urokliwe miasteczko ciągle ma cudowne zakątki, które koniecznie trzeba odwiedzić. Do takich należy niezwyczajna restauracja Domu Miodu i Wina.  

Czytaj też Gotujemy po nosomu. Niesamowite przepisy z lachowskiej kuchni

Dlaczego niezwyczajna? Bo stanowi umiejętne połączenie  tego co regionalne, z tym co światowe. Restauracja korzysta z wielu produktów wywodzących się z regionu Beskidu Sądeckiego, w tym również z rodzimej Muszyny. Jej właściciele inspirują się staropolską kuchnią, ale przedstawiają ją w nowoczesnej odsłonie. - Duży nacisk kładziemy na używanie składników, z których korzystali dawni mieszkańcy naszych terenów. Zależy nam aby pamięć o tych produktach nie znikła, oraz aby nasi goście mogli odbyć z nami swego rodzaju podróż po lokalnych ogródkach, pasiekach, hodowlach i domostwach dawnych mieszkańców Muszyny i okolic –  podkreślają gospodarze Domu Miodu i Wina i dodają, że poza restauracją, ogrodem zabaw i pokojami są również  i piwnice. - Podziemia Domu Miodu i Wina to przestrzeń specjalnie przygotowana do dobrej zabawy. Dzięki ekranom akustycznym jest to idealne miejsce do wieczornych koncertów, zabaw tanecznych, karaoke, lub seansów filmowych – opisują urokliwe zakamarki.

Czytaj też Biznesowy sukces po sądecku. Jak z werandy w Podegrodziu Jan Plata dotarł do Afryki i Ameryki 

Czytaj też Czytaj też Znany piosenkarz stracił głowę dla piękności z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 

Dom Miodu i Wina to swoistego rodzaju magiczna podróż. Od rękodzieła artystycznego zdobiącego ściany restauracji, przez dania inspirowane historią Muszyny, aż do trunków w winiarni. W każdym z tych zakamarków można znaleźć odrobinę tradycji, historii lub lokalnego skarbu, który przybliża piękno regionu. ([email protected])
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu