Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
01/03/2012 - 10:38

Szpital w Krynicy-Zdroju małopolskim liderem w inwestycjach

Małopolskie lecznice prężnie się rozwijają, a szpital w Krynicy- Zdrój przoduje w realizowanych obecnie inwestycjach – poinformowano podczas debaty o ochronie zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim.

- Kondycja naszych szpitali jest dobra, wszystkie zachowują płynności finansową - zapewnił wicemarszałek Wojciech Kozak. W debacie uczestniczyli przedstawiciele instytucji związanych z ochroną zdrowia i samorządowcy z regionu. Jak wynika z analiz przygotowanych przez firmę Magellan, lidera na rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia, Małopolska to jedno z trzech województw o dodatniej dynamice przychodów w jednostkach ochrony zdrowia.

Wicemarszałek zwrócił uwagę, że w całym regionie rozpędzony jest proces inwestycyjny w lecznicach. Najważniejsze z nich realizowane są w szpitalu specjalistycznym im. J. Dietla w Krynicy -Zdroju. To między innymi: rozbudowa i modernizacje placówki, montaż solarów i modernizacja kotłowni w celu ochrony środowiska oraz stworzenie cyfrowego systemu informacji medycznej w ramach projektu „E szpital.”

 -  Możliwość realizacji tych projektów wynika z efektywnego pozyskiwania funduszy unijnych oraz odpowiedniego zarządzania placówką. Te decyzje podejmowane były jeszcze za moich poprzedników – podkreśla Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy-Zdroju.

Eksperci podczas debaty w Urzędzie Marszałkowskim zaproponowali dyrektorom lecznic tzw. zakupy grupowe, co pozwoli znacznie obniżyć koszty zakupów specjalistycznego sprzętu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w Niemczech, gdzie działa aktywnie ok. 70 grup zakupowych w obszarze ochrony zdrowia i przynosi szpitalom ogromne oszczędności.

- Jestem otwarty na takie rozwiązania, jeżeli wspólnie możemy zyskać, na pewno warto rozważyć pomysł utworzenia takiej grupy w naszym regionie – skomentował Sławomir Kmak.

 

ED

źródło:  malopolskie.pl, własneDziękujemy za przesłanie błędu