Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
13/10/2017 - 18:00

Szydło ostro o gorszej jakości towarach zarezerwowanych dla Polaków!

- Różnicowanie jakości poszczególnych produktów w zależności od kraju ich sprzedaży jest niedopuszczalne - skomentowała dziś bezpardonowo premier Beata Szydło. Chodzi o praktyki znanych i popularnych sieci, w których polski konsument dostaje gorszy jakościowo produkt jego zachodni sąsiad.

– Obywatele ze wszystkich państw UE mają jednakowe prawo dostępu do produktów oferowanych na wspólnym rynku, a różnicowanie jakości poszczególnych produktów w zależności od kraju ich sprzedaży jest  niedopuszczalne - mówiła, przy pełnym wsparciu Grupy Wyszehradzkiej, premier Beata Szydło w swoim wystąpieniu podczas specjalnie zwołanego Szczytu Konsumenckiego.

Zobacz też: Tesco odpowiada na zarzuty o klientach "gorszego sortu"

Węgrzy, gdzie 70 procent towarów sprawdzanych z UE ma gorszą jakość niż na zachodzie, Słowacy, Czesi - wszyscy popierają polska premier w żądaniach o to, by Komisja Europejska kontynuowała badanie tej bulwersującej i krzywdzącej dla nas praktyki.

Gdy temat podnosiliśmy na łamach portalu Sądeczanin.info, sieć TESCO, która również była wielokrotnie wskazywana przez polskich – tym samym i sadeckich -  konsumentów jako sieć, która nam sprzedaje Polakom towar gorszej jakości biuro prasowe dementowało te pogłoski:

Nasi dostawcy zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii muszą spełniać wysokie wymagania standardu TFMS (Tesco Food Manufacturing Standard). Warto podkreślić, iż klienci w Polsce, Wielkiej Brytanii czy w jakimkolwiek innym kraju, mogą mieć różne oczekiwania co do wyglądu czy powtarzalności kupowanych produktów. Oferujemy naszym klientom produkty najwyższej jakości, a sami klienci, jeśli tylko mają jakiekolwiek uwagi co do produktów marek Tesco, mogą skorzystać z mechanizmu Gwarancji Satysfakcji i otrzymać zwrot pieniędzy za kupione produkty.

A jakie są Wasze doświadczenia z zakupami w Polsce i na zachodzie Europy?

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu