Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
24/03/2012 - 15:29

Szykuje się spór w Tesco. Związkowcy żądają podwyżek płac

O 25-procentową podwyżkę dla pracowników podstawowych, nie mniej niż 500 zł dla wszystkich oraz o zwiększenie zatrudnienia o co najmniej 20 procent oczekują związki zawodowe działające w Tesco Polska Sp. z o. o. Postulaty dotyczą wszystkich sklepów w Polsce, w tym placówek w Nowym Sączu i w Łącku.
  W związku z negatywnymi odczuciami załogi Tesco oraz po  uzgodnieniach z NSZZ "Solidarność" wnieśliśmy do pracodawcy o jak najszybsze spotkanie w tej sprawie ze wszystkimi związkami działającymi w spółce poinformował nas Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień'80", związku znanego z pikiet pod hipermarketami, a zwłaszcza pod Tesco.

Związkowcy zaproponowali pracodawcy rozmowy w dwóch terminach: 11 lub 13 kwietnia. Pismo wysłali wczoraj (23 marca w imieniu WZZ "Sierpień 80" przy Tesco Polska Sp. z o.o., OPZZ Konfederacja Pracy, ZZ  Pracowników Handlu, NSZZ "Solidarność 80".

Celem spotkania mają być negocjacje w sprawach polityki płacowej oraz  zwiększenia zatrudnienia pracowników na stanowiskach podstawowych w Tesco. Na odpowiedź oczekujemy nie później niż w terminie 7 dni od otrzymania pisma napisała do pracodawcy, z upoważnienia wszystkich organizacji, Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska. – Celem spotkania mają być negocjacje w sprawach polityki płacowej oraz  zwiększenia zatrudnienia pracowników na stanowiskach podstawowych w Tesco Polska Sp. z o.o. W związku z rozpoczętym nowym rokiem finansowym wnosimy o 25 procent podwyżkę dla  pracowników podstawowych, nie mniej niż 500 zł dla wszystkich w/w pracowników oraz kierowników i liderów. Wnosimy również o co najmniej 20 procent zwiększenie zatrudnienia na stanowiskach  podstawowych w wszystkich sklepach Tesco działających na terenie  Rzeczpospolitej Polskiej. Na spotkaniu muszą być omówione bieżące sprawy  pracownicze – podkreśliła.

Czytaj też: N.Sącz. Strajk w Tesco coraz bliżej? Echa wizytacji prezesa –  My świętujemy a one nie, bo muszą pracować. Strajku nie będzie

(BW)

Fot, partiapracy.pl
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)