Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
21/05/2012 - 14:04

T- Mobile w Nowym Sączu: będą kłopoty z zasięgiem?

T-Mobile uruchamia w Nowym Sączu, jak twierdzi „najnowocześniejszą sieć telekomunikacyjną w Polsce”. To dobra wiadomość. Jest też zła: przez dwa, najbliższe tygodnie mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z usług tej sieci.
Pierwsze prace modernizacyjne na stacjach bazowych zlokalizowanych w Nowym Sączu rozpoczeły się dziś ( 21 maja) i potrwają około dwóch tygodni.
„W ich wynikufunkcjonujące dotychczas rozwiązania zostaną całkowicie usunięte i zastąpione najnowocześniejszym na świecie sprzętem i najlepszą dostępną na rynku technologią. Poprawa wydajności oraz ponowna optymalizacja całej sieci przełoży się na dalszą poprawę jakości oferowanych usług oraz umożliwi w przyszłości oferowanie kompletnie nowych rozwiązań. Jednocześnie poprawiony zostanie zasięg sieci, co szczególnie zauważalne będzie wewnątrz budynków” – informuje biuro prasowe spółki Polska Telefonia Cyfrowa.

Na potrzeby projektu terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry”, czyli obszary, na których prowadzone będą prace.
„Proces modernizacji naszej sieci w ramach każdego z klastrów może potrwać do trzech tygodni. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem, na tyle, na ile będzie to możliwe, prace będą prowadzone w nocy i godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do PTC zostanie wyłączona na nie dłużej niż trzy godziny. Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci.” – czytamy w komunikacie PTC.

BOS
Fot: arch
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)