Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
09/02/2021 - 16:00

Tak zarabiają w sądeckich dyskontach. Cała prawda o pensjach w Lidlu i Biedronce

Koronakryzys ich nie dotknął. Biznes wielkich sieci spożywczych, które nie doświadczyły lockdownu kręci się na całego. Sklepy ciągle potrzebują nowych pracowników i rywalizują na podwyżki. Ile mogą teraz zarobić kasjerzy i sprzedawcy w sądeckich dyskontach? Biedronka, Lidl i Kaufland ujawniają wysokość wynagrodzeń.

Niektórzy w koronakryzysie nie mogą związać końca z końcem, inni potrzebują nowych pracowników i rywalizują na podwyżki. Tak jest w wielkich sieciach handlowych, które z nowym rokiem podniosły wynagrodzenia. Ile dają teraz zarobić?

Pierwsza w płacowym wyścigu była Biedronka, która już w styczniu o 200 złotych brutto podniosła zarobki. W zależności od lokalizacji sklepu, zatrudnieni na stanowisku kasjer-sprzedawca otrzymują od 3200 złotych brutto do 3600 złotych miesięcznie – informowała sieć w komunikacie. Pracownicy z dłuższym stażem, minimum trzy lata, mogą liczyć na wynagrodzenie od 3400 zł do 3800 zł brutto miesięcznie.

Czytaj też Tak luksusowo mieszka sądecka milionerka z Instagrama Ola Nowak [ZDJĘCIA] 

Teraz podwyżki ogłosił Lidl, który wynagrodzenie podniesie od marca. Jak poinformowała sieć, na starcie można zarobić od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto. Po roku stażu sieć gwarantuje wzrost płac do poziomu od 3650 zł brutto do 4550 zł brutto. Po dwóch latach, od 3900 do 4800 zł brutto. Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od lokalizacji i związanych z nią kosztów życia.

Do płacowego wyścigu stanął też w tym roku Kaufland. - W zależności od stażu pracy i lokalizacji, planowane miesięcznie wynagrodzenie na stanowisku kasjer-sprzedawca ma wynieść do 4100 zł brutto miesięcznie – czytamy na oficjalnej stronie sieci.

Czytaj też Betonowy strop go zabił. Nie przeżył katastrofy na budowie

Jak to się ma do średniego wynagrodzenia w Nowym Sączu. Przeciętna pensja w naszym mieście to 3861 zł brutto, tak wynika z opublikowanego z końcem 2019 roku zestawienia obejmującego miasta na prawach powiatu, czyli dawne stolice województw oraz miasta liczące powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W sumie jest ich 66.

Gdzie jest Nowy Sącz? Wśród miast… zamykających ranking. Gorzej zarabia się tylko w Piotrkowie Trybunalskim (3765 zł), Tarnobrzegu (3808 zł) i Przemyślu (3828 zł). ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu