Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
29/11/2021 - 18:30

Tę podwyżkę odczują ryterskie firmy, ale radni głosowali jednogłośnie

Jednogłośnie – tak ryterscy radni przyjęli na ostatniej sesji stawki podatku od środków transportowych, które będą obowiązywać w gminie w przyszłym, 2022 roku.

Tę podwyżkę odczują ryterskie firmy, ale radni głosowali jednogłośnie

Na wstępie przypomnijmy, że minimalna dozwolona podwyżka podatku od środków transportowych ustalona przez Ministerstwo Finansów na przyszły rok to 3,6 procent do aktualnych stawek. To 3,6 procent to jedynie przyjęta prognozowana stopa inflacji.

Zobacz też: Kto odśnieża ryterskie drogi? Są już kontakty do wykonawców

A jakie decyzje w tej sprawie przyjęli radni Rytra? – Stawki podnieśliśmy o więcej niż 3,6 procent, ale nadal podatki od środków transportowych mamy najniższe w okolicy, niższe niż w Piwnicznej-Zdroju i w Starym Sączu. Ba, nasze stawki nawet już po podwyżce na rok 2022 są niższe od tych, które tam obowiązują aktualnie jeszcze przed ich podniesieniem – wyjaśnia wójt Jan Kotarba.

- W zeszłym roku też je podnosiliśmy, ale należy też pamiętać, że wcześniej nie robiliśmy tego wcale aż przez pięć lat. Teraz musimy stawki urealnić, by bardziej przystawały do obecnej sytuacji, ale zapewniam, że zawsze będziemy chcieli by były niższe niż u sąsiadów. Trochę firm do nas przyszło i chcemy, by ich właściciele wiedzieli, że to doceniamy i jesteśmy gotowi je wspierać – dodaje samorządowiec.

Radni podzieli stanowisko wójta i przyjęli uchwałę jednogłośnie. – A planowany dochód gminy z podatku od środków transportowych w 2022 roku to 170 000 złotych – podsumowuje nasz rozmówca. Szczegółowy wykaz stawek do pobrania TUTAJ. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info - prt sc retransmisja z sesji)Dziękujemy za przesłanie błędu