Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
23/04/2018 - 13:35

Te trasy rowerowe połączą sąsiednie uzdrowiska i państwa

Wspaniała, wiosenna pogoda sprzyja wyprawom rowerowym po Sądecczyźnie. Na terenie dwóch gmin: Krynicy-Zdroju i Muszyny trwają dalsze prace przy budowie ścieżek dla cyklistów, łączących nie tylko sąsiednie miasta, ale i państwa.

W Krynicy-Zdroju trasa rowerowa będzie prowadzić cyklistów Bulwarami Dietla, nad  potokiem Kryniczanka, od skrzyżowania z  ulicą Pułaskiego do końca ulicy Ebersa,  z uwzględnieniem fragmentu ulicy Granicznej. Następnie w kierunku południowym, aż  do Powroźnika,  położonego  w gminie Muszyna.  

W Muszynie ścieżki rowerowe,  są już  niemal  gotowe.  Łącznie  na terenie gminy powstanie ponad 240 kilometrów tras,  o różnym stopniu trudności.   Do tego   dochodzi  projekt „EuroVelo”,  droga  dla cyklistów,   która  -  biegnąc na przemian  po polskiej i słowackiej  stronie  - poprowadzi  aż do Nowego Sącza.  

Trasy przebiegać będą przez parki narodowe i krajobrazowe, w pobliżu  cennych zabytków architektury drewnianej,  wód mineralnych oraz  pijalni. Szlak otrzyma jednolite oznakowanie, a pętla – swoją mapę i stronę internetową oraz  mobilną aplikację, ułatwiającą planowanie i poznawanie okolicy.

W przyszłości szlak rowerowy połączy Krynicę z odcinkiem VeloNatura t.j małopolskim odcinkiem EuroVelo 11 - europejską drogą rowerową  o długości 6 tys. km , wyśmienicie  przygotowaną i oznakowaną, biegnącą od Norwegii poprzez Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, aż do Grecji.

(MaK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)