Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
10/01/2017 - 11:15

Telefoniczny kontakt ze światem? W tych wsiach dopiero po 22 lutego!

Mieszkańcy Moszczenicy, Gabonia i Przysietnicy niecierpliwie czekają na możliwość swobodnego używania telefonów komórkowych. Mimo że 54-metrowy maszt już stoi, to nadal z zasięgu w wielu miejscach nici. U operatora masztu interweniował starosądecki samorząd. Dziś już wiadomo, że według wstępnych ustaleń maszt zostanie uruchomiony po 22 lutego.

Zobacz też: Przekaźnik już stoi na środku Moszczenicy a zasięgu we wsi nadal nie ma

- W odpowiedzi na pismo, z jakim wystąpił do operatora Urząd Miejski w Starym Sączu, Orange Polska S.A. informuje, że trwa proces uruchamiania nowego nadajnika, a planowana data uruchomienia to 22 lutego 2017 roku. Niemniej ze względu na fakt, że prace te są skomplikowane, planowany termin uruchomienia może ulec jeszcze zmianie – brzmi oficjalny komunikat, który otrzymaliśmy w tej sprawie.

Przypomnijmy, że na wniosek mieszkańców, burmistrz Jacek Lelek interweniował w ówczesnym Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Resort przekazał sprawę Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, a ten skierował zapytanie do wszystkich operatorów sieci telefonii komórkowej. Orange Polska S.A. jako jedyna, podjęła się budowy ponad 50 metrowego masztu, na którym teraz trwa instalacja i test urządzeń nadawczych. Nowy nadajnik powinien poprawić zasięg telefonów w Przysietnicy, Moszczenicy Wyżnej i Niżnej, Skrudzinie i Gaboniu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)