Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
28/02/2017 - 12:15

Ten przekaźnik to wielka lipa – grzmi sołtys Moszczenicy, bo zasięgu w okolicy nadal nie ma

Mimo że Orange zapowiedział pełny rozruch przekaźnika sieci komórkowej w Moszczenicy na 22 lutego kilka wsi nadal nie może korzystać z telefonów. – Ten przekaźnik to wielka lipa – nie kryje irytacji sołtys Moszczenicy Władysław Florek.

- 22 lutego przekaźnik miał zostać w pełni uruchomiony a nasze telefony nadal są głuche. To jest niepoważne. Chciałem uczestniczyć w odbiorze i uruchomieniu przekaźnika i spotkać się z wykonawcami, bo mamy wiele więcej zastrzeżeń. Wykonawcy zajęli więcej terenu niż mieli, całe ogrodzenie się chwieje, miała być naprawiona droga dojazdowa używana na potrzeby budowy a nadal spory kawałek jest całkowicie zniszczony – mówi bez ogródek Florek, który nabrał przeświadczenia, że chyba coś przy budowie masztu nie wypaliło a teraz nikt nie chce wziąć za to odpowiedzialności.

Zobacz też: Przekaźnik już stoi na środku Moszczenicy a zasięgu we wsi nadal nie ma

- Nie wiemy co się dzieje. Trzeba się dodzwonić do Orange – tłumaczy burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Orange był jedynym operatorem, który podjął się budowy masztu w tym wyjątkowo trudnym dla zachowania jakości sygnału terenie.

Sołtys z kolei nie kryje, że dzwonić to cały czas do wspomnianej firmy dzwoni. Tyle tylko, że nikt nie jest w stanie udzielić mu wyczerpujących informacji ani czy przekaźnik w końcu ruszy, ani kiedy zostaną naprawione fuszerki typu: droga czy ogrodzenie. Florek nie może się też doprosić spotkania z wykonawcami. Tym bardziej, że na potrzeby inwestycji mieszkańcy odstąpili swoje prywatne grunty.

Zobacz też: Telefoniczny kontakt ze światem? W tych wsiach dopiero po 22 lutego!

Warto przy okazji nadmienić, że maszt miał wzmocnić sygnał nie tylko w Moszczenicy, ale również i w Przysietnicy i jeszcze kolejnym sporym kawałku gminy. Czekamy na komentarz z Orange.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)