Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
10/12/2017 - 12:10

Turbinowe rondo: Prażmowskiego-Nowochruślicka-Lwowska. Zobacz wszystkie projektowane ronda w Nowym Sączu

Jeszcze nie przebrzmiały komentarze na temat projektu ronda u zbiegu Freislera i I Brygady a Miejski Zarząd Dróg już wyciąga kolejnego asa z rękawa i przedstawia koncepcję ronda u zbiegu Prażmowskiego, Nowochruślickiej i Lwowskiej!

- Przedstawione rondo o charakterze turbinowym będzie posiadało 2 pasy ruchu. Przy rondzie zlokalizowane są ścieżki rowerowe wraz z przejazdami dla rowerów – brzmi fragment oficjalnego komunikatu dołączonego do koncepcji. Drogowcy zastrzegają, że projektując nowe skrzyżowanie musieli się liczyć z ograniczeniami związany z istniejącą już, dość gęstą zabudową. 

Dla wielu kierowców najważniejsze jest jednak to, że tym razem MZD zaprezentowało projekt ronda turbinowego.

Przy okazji zaprezentujmy wszystkie zaprezentowane ostatnio koncepcje. W sierpniu 2016 roku MZD poinformował o tym, że gotowy jest już projekt ronda u zbiegu Alei Piłsudskiego i ulicy Nawojowskiej.

Zobacz też: Nowe rondo w Nowym Sączu! Aleje Piłsudskiego - Nawojowska - jest gotowy projekt

- Skrzyżowanie zaprojektowano jako trójwlotowe z uwzględnieniem „bajpasów” z kierunku ulica Nawojowska – ulica Nawojowska oraz Aleje Piłsudskiego – ulica Nawojowska – uwzględniając możliwości terenowe. Na skrzyżowaniu uwzględnione są bezpieczne śluzy dla rowerów z powiązaniem z istniejącą ścieżką rowerowa i bezpieczne włączenie oraz wyłączenie rowerzystów na i z pasów ruchu. Dodatkowo zapewniono możliwość komunikacji pieszej na każdym kierunku – tłumaczył koncepcje przebudowy skrzyżowania Grzegorz Mirek, dyrektor MZD

Kilka miesięcy temu sądeczanie mieli okazję zapoznać się z projektem dwóch nowych rozwiązań: przed i za mostem heleńskim.

Zobacz też: 1,2 tys. głosów. Nowy most heleński podoba się nam

A w piątek 8 grudnia sądeczanie mogli zapoznać się z propozycją dotyczącą zbiegu ulic Freislera/I Brygady.

Zobacz też: Freislera – I Brygady! Już pieszym po piętach nikt nie będzie jeździł

Które z tych rozwiązań uważacie za najlepsze dla bezpieczeństwa i płynności ruchu w mieście?

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info MZDDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI