Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
04/04/2014 - 11:30

Ulica Starowiejska już w sierpniu będzie jak nowa

Gmina Chełmiec oraz Miasto Nowy Sącz wspólnie wyremontują ulicę Starowiejską. Każdy z samorządów pokryje koszty prac na swoim terenie : Chełmiec wyda na to 2 mln zł, a Nowy Sącz tylko 105 tys.zł
Ulica Starowiejska zaliczana jest do jednych z bardziej niebezpiecznych w mieście. Wzdłuż niej jest gęsta zabudowa domów jednorodzinnych, a pobocze jest wąskie. Stan nawierzchni też nie jest w najlepszy.

1 kwietnia minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził przedłożoną przez wojewodę listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie z budżetu państwa w 2014 r. zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój. Wśród wniosków był też ten złożony przez gminę Chełmiec na „Poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Chełmiec i Miasta Nowy Sącz poprzez remont ulicy Starowiejskiej”. Oznacza to dotację w kwocie ponad 1 mln zł. Koszt całej inwestycji oszacowano na ok. 2,1 mln zł.

Przetarg wygrała firma Strabag. Po remoncie ulica będzie mieć 5 metrów, zyska nową nawierzchnię, bo teraz, po dziurach, nie da się tam normalnie przejechać. Będzie też chodnik z kostki brukowej a ulica zostanie porządnie oświetlona. Remont, który ruszy już wkrótce ma zakończyć się w sierpniu.

BOS
Fot: BOS
 


Dziękujemy za przesłanie błędu