Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
14/08/2013 - 10:40

UOKiK przyklepał sprzedaż Polskich Kolei Linowych

Małgorzata Krasnodębska, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez samorządową spółkę Polskie Koleje Górskie kontroli nad spółką Polskie Koleje Linowe, do której należy m.in. kolejka na Kasprowy Wierch oraz Górę Parkową w Krynicy-Zdroju
W tej sprawie prezes UOKiK wydała wczoraj (13 sierpnia) komunikat, którego obszerne fragmenty przytaczamy poniżej.
"Polskie Koleje Górskie (PKG) to wspólny przedsiębiorca Miasta Zakopane oraz Gmin: Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin - utworzony w celu przejęcia kontroli nad prywatyzowanymi Polskimi Kolejami Linowymi (PKL). Aby uzyskać środki niezbędne do przeprowadzenia transakcji, PKG zawarło umowę inwestycyjną ze spółką Mid Europa Partners należącą do grupy kapitałowej, która posiada m.in. udziały w spółkach Żabka Polska czy Alpha Medical Polska.
Polskie Koleje Linowe zajmują się przewozem osób koleją linową, prowadzeniem wyciągów narciarskich oraz przenośników taśmowych w ośrodkach: Góra Parkowa, Gubałówka, Kasprowy Wierch, Mosorny Groń, Palenica (region nowosądecki) oraz Góra Żar (region bielski) i że w wyniku koncentracji spółka PKG zakupi 100 proc. akcji Polskich Kolei Linowych od spółki PKP.
Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. (...)
Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu..."

(s), źródło: UOKiK
fot. krynica.pl


Dziękujemy za przesłanie błędu