Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
16/07/2012 - 13:44

Uwaga utrudnienia! Od dziś objazdy i ruch wahadłowy

Od 17 lipca do końca sierpnia kierowcy jadący drogą z Nowego Sączem do Gorlic będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z powodu remontu mostu w Grybowie ruch w tym miejscu odbywał będzie się wahadłowo. Nie będzie też można dojechać drogą wojewódzką z Krynicy do Grybowa.- To najpoważniejsze od lat utrudnienia w mieście,dla jednostek odpowiedzialnych za organizację ruchu będzie to trudny egzamin - przyznaje Piotr Piechnik, burmistrz Grybowa.
Zmiana organizacji ruchu w rejonie mostu w Grybowie nastąpi już jutro.  - Od wtorku na drodze krajowej nr 28 relacji Nowy Sącz – Gorlice w miejscowości Grybów w rejonie mostu, na odcinku około 100 metrów odbywał się będzie ruch wahadłowy. Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca sierpnia - informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To nie koniec złych informacji dla kierowców, bo dodatkowo na drodze wojewódzkiej nr 981 relacji Grybów – Krynica odbywać się będzie ruch jednokierunkowy w kierunku Krynicy.  To znacza, że dojazd z Krynicy do Grybowa nie będzie możliwy tą drogą. Trzeba będzie skorzystać z objazdów:  więcej informacji: 
http://img.iap.pl/s/166/7622/Wiadomosci/2012/07/20120710_zmiana_organizacji.pdf 
 Wszystko dlatego, że budowa mostu na rzece Białej Tarnowskiej wchodzi w ostatni etap realizacji, który przewiduje między innymi całkowitą przebudowę skrzyżowania wraz z wykonaniem nowych zjazdów na drodze wojewódzkiej.

- Najbliższe dni pokażą czy ta tymczasowa organizacja ruchu będzie funkcjonować należycie.  Mamy wszak doczynienia z najpoważniejszymi utrudnieniami w mieście na przestrzeni kilku ostatnich lat. Mam zapewnienie,  że sytuację cały czas będzie monitorować policja, która ma reagować na ewentualne problemy wynikające ze zmiany organizacji ruchu  - mówi Piotr Piechnik, burmistrz Grybowa.
Gospodarz miasta i inwestor apelują do kierowców o ciepliwość i stosowanie się do nowego oznakowania. 

O przyczynach skierowania ruchu samochodowego objazdami czytaj więcej: http://archiwum.sadeczanin.info/gospodarka,6/zmiana-ruchu-w-grybowie-z-krynicy-nie-dojedziesz-przez-kaclowa,36027 .

BOS, MIGA
Fot: GDDKiA

 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)