Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
21/08/2021 - 15:10

Uważaj, co pijesz, producent pomylił naklejki! Miało być bez, było z alkoholem

Carlsberg wycofuje ze sklepów niektóre piwa. Butelki zostały niewłaściwie oznakowane i na piwach z alkoholem pojawiła się etykieta „0 procent”. To piwo można było znaleźć w sieci sklepów Biedronka.

(Zdjęcie ilustracyjna- Unsplash/ Courtney Corlew)

Klienci, którzy kupili bezalkoholowe piwo marki Carlsberg mogli niemiło zaskoczyć się podczas kontroli drogowej. Na linii produkcyjnej na butelki naklejono niewłaściwe etykiety. Główna etykieta sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy. W rzeczywistości zawiera on alkohol w ilości 5 procent objętości. Tylna etykieta produktu jest prawidłowa.

Na jaki produkt trzeba uważać? Wycofaniu ze sklepów podlega piwo Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o pojemności 500 mililitrów o numerach partii i minimalnej dacie trwałości: LPL03L/215, 30.04.22, wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27.

(Fot. GIS)

Błędnie oznakowane piwo trafiło do sklepów sieci Biedronka. Jeronimo Martins Polska zostało poinformowane o konieczności zablokowania wadliwego towaru. Carlsberg poinformował o pomyłce swoich konsumentów na swojej stronie internetowej. Przedsiębiorca poprosił również spółkę Jeronimo Martins Polska o umieszczenie w sklepach komunikatów o błędnie oznaczonych produktach.

Jeśli już kupiliście piwo Carlsberg Pilsner Premium o wskazanym wyżej numerze partii, możecie je wymienić lub zwrócić w sklepie, albo zadzwonić na infolinię Carlsberg Polska. Czytaj również: Wakacyjny przysmak, którym można się poważnie zatruć. Uważajcie na zakupach

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, ze sklepów wycofany będzie również ekologiczny makaron penne marki Pasta Natura. Jeden ze składników makaronu został zanieczyszczony 2-chlorotanolem. - 2-chloroetanol jest substancją pochodną tlenku etylenu i jest szkodliwy dla zdrowia. Obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona – informuje GIS.

Uważać powinni też klienci, którzy w ostatnim czasie kupili mleko migdałowe i kokosowe marki Bjorg. Niektóre partii napojów roślinnych będą wycofane ze sklepów z powodu zastosowania do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Numery partii produktów można sprawdzić na oficjalnej stronie GISu. ([email protected], fot. GIS, Unsplash - Courtney Corlew)Dziękujemy za przesłanie błędu