Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
25/09/2018 - 20:00

VeloKrynica na ukończeniu. Stawiają altanki i urządzenia do ćwiczeń

Budowa ścieżki rowerowej VeloKrynica jest na ukończeniu. Obecnie na trasie łączącej Krynicę z Muszyną i europejską trasą EuroVelo 11 stawiają drewniane pergole, w których można odpocząć lub schronić się przed deszczem oraz urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Jeszcze niedawno, obszar nad Kryniczanką, w niektórych miejscach (np. w okolicy bloku Kraszewskiego 173 i sąsiadującej rozlewni wód mineralnych)  był nie  do przebycia, ze względu na dziko rosnące krzewy. Ostatnio teren ten został uporządkowany, wytyczono i oznakowano na zielono drogę rowerową. W okolicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych została oświetlona.

Ze ścieżki tej korzystają nie tylko cykliści. Trasa, licząca nieco ponad 12 kilometrów  biegnąca wzdłuż potoku Kryniczanka,  służy również pieszym, dzieciom jeżdżącym na hulajnogach, młodzieży na rolkach, a także wielu biegaczom.

Trasa rowerowa wiedzie Bulwarami Dietla, od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca ulicy Ebersa,  z uwzględnieniem fragmentu ulicy Granicznej. Następnie w kierunku południowym, aż  do Powroźnika, leżącego w gminie Muszyna.

Ścieżkę zaplanowano w większości na terenach bez  ruchu samochodowego. Natomiast w miejscu skrzyżowania jej z drogą wojewódzką nr 971 został  wyznaczony bezpieczny przejazd.

Zaplanowane jest połączenie VeloKrynica z odcinkiem VeloNatura t.j małopolskim odcinkiem EuroVelo 11 t.j. europejską drogą rowerową  o długości 6 tys. km , wyśmienicie  przygotowaną i oznakowaną, biegnącą od Norwegii poprzez Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, aż do Grecji.

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog