Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
16/10/2018 - 12:35

VeloKrynica, oświetlana lampami solarnymi, zmieniła wlot na Deptak

Świecąca trasa VeloKrynica, która rozpoczyna się u wlotu na krynicki Deptak, zmieniła nieco ten teren. Powstało tutaj niewielkie, nowe miejsce wypoczynku, z ławkami, na których można usiąść. Na pewnym odcinku, na wysokości Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oświetlają ją uliczne lampy solarne.

Jak dotąd październik zachęca do spacerów, dlatego jest nowe  miejsce oblegane przez  mieszkańców, turystów i kuracjuszy. Korzystają z niego również rowerzyści rozpoczynający lub kończący w tym właśnie miejscu jazdę.

Świecąca, 12 kilometrowa  ścieżka rowerowa, która powstała w Krynicy-Zdroju cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród  wielbicieli dwóch kółek. Korzystają z niej również  młodzi ludzie jeżdżący na rolkach, biegacze, osoby uprawiające Nordic Walking, spacerowicze.

Biegnie ona  od wylotu/wlotu na Deptak, wzdłuż potoku Kryniczanki, aż do Powrożnika w gminie Muszyna-Zdrój.  Na wysokości od Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych jest oświetlona przy użyciu solarnych lamp ulicznych. Jest oznakowana na zielono, po zmroku i nocą - dzięki specjalnemu tworzywu - również widoczna.

VeloKrynica zmieniła nie tylko wlot/wylot z Deptaka, ale również niezagospodarowane dotąd miejsce,  na wysokości mniej więcej bloku przy ulicy Kraszewskiego 173.

Tutaj powstała siłownia i drewniana altanka, z których chętnie korzystają miłośnicy dwóch kółek. Tutaj zatrzymują się na pewien czas, przed wyruszeniem w dalszą drogę do Muszyny. 

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI