Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
13/12/2019 - 14:00

W mieście nie ma zasięgu. Co robić!

Zasięg jest sprawą lokalną. Nie jest gwarantowany w każdym miejscu. Nie można umieścić nadajnika u każdego pod oknem. O tym, jak rozwiązać ten problem rozmawiamy z konsultantem telefonii komórkowej.

- Orange, jedna z największych sieci telefonii komórkowych w Polsce, stawia na rozwój w dużych miastach. Zasięg na terenie mniejszych miejscowości i wsi z reguły jest słabszy. Taka jest polityka firmy. W najbliższych latach sytuacja się nie poprawi - wyjaśnia konsultant telefonii komórkowej, Hubert Zielnik. - Gdy klient dzwoni na infolinię i skarży się na słaby zasięg, zalecam rozważenie przeniesienia numeru do innej sieci. Staram się być uczciwy, nie wiem jak postępują inni konsultanci. Wiem, że sytuacja szybko nie ulegnie zmianie. To jedyne, co mogę doradzić – informuje konsultant.

Zobacz też: Jeżdżą po wsi i łąpią zasięg

Mieszkańcom, którzy stale narzekają na zasięg, proponujemy rozważenie ofert operatorów innych sieci komórkowych. Niektóre z nich jako priorytet traktują rozwój w mniejszych miejscowościach, stąd zasięg, ze względu na korzystne rozmieszczenie nadajników, może być lepszy.

K.K., [email protected], fot. Pixabay.com.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI