Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
07/10/2023 - 15:10

W Nowym Sączu tanie paliwo, ale co z dystrybutorami? Rzecznik rządu zabrał głos

Niskie ceny paliwa działają na wyobraźnię. W Nowym Sączu mamy jednak również komunikaty o niedziałających dystrybutorach. Do sprawy odniósł już rzecznik rządu Piotr Müller.

Paliwo w Nowym Sączu

O tym, że paliwo jest najtańsze od prawie dwóch lat pisaliśmy TUTAJ. Takich cen sądeczanie dawno nie widzieli. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno za litr benzyny i diesla musieliśmy zapłacić około 8 zł. Teraz mamy cenę poniżej 6 zł.

Nie wszędzie jednak możemy zatankować. Zdjęcia niedziałających dystrybutorów na stacjach Orlenu spływają z całej Polski. Z taką sytuacją mamy do czynienia również w Nowym Sączu.  W piątek rano na wyświetlaczu stacji przy ul. Tarnowskiej zasłonięta była cena benzyny (pb 95) i diesla. 

Około południa na tej samej stacji wyłączonych z użytkowania było 8 dystrybutorów. Zostały zaklejone taśmą, a nad nimi widniał napis - “Przepraszamy. Sprzedaż paliw okresowo wstrzymana. Zapraszamy do stanowisk obok”.

Rzecznik rządu o awariach na stacjach paliw

Do sprawy awarii na stacjach Orlenu odniósł się w czwartek podczas konferencji prasowej rzecznik rządu - . Jak mówił, cytowany przez Interię, pojedyncze sytuacje, kiedy paliwo nie było dostępne, wynikały w głównej mierze z medialnych komunikatów, że może go zabraknąć. Dodawał, że takie przypadki są od razu naprawiane. 

Mueller przekonywał również, że uruchomione są wszystkie możliwości logistyczne Orlenu i podległych mu spółek, żeby paliwo było cały czas dostępne na każdej ze stacji. Wyjaśnił również, że nie ma żadnego zagrożenia dla systemowego braku paliwa. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, Rafał Gajewski)Dziękujemy za przesłanie błędu