Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
11/02/2019 - 07:15

W powiecie nowosądeckim radni biorą się za remont dróg i inwestują w oświatę

Kontynuacja inwestycji oświatowych, poprawa infrastruktury drogowej i sprawozdanie z wykonania zadań powiatu w zakresie ochrony zabytków – to część tematów, z jakimi zapoznali się samorządowcy podczas ostatniej sesji rady powiatu nowosądeckiego.

Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z prac zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który mówił między innymi  o podpisaniu umowy z 56 szkółkami ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo zarząd powiatu przeznaczył w tym roku ponad 205 tys. zł.

Czytaj też Zamiast "Sądeczanki" budują drugi łącznik brzeski z autostradą...  

 Starosta poinformował także o ogłoszonych pod koniec stycznia konkursach dla organizacji pozarządowych.  Na ten cel zabezpieczono 284 tys. zł.

- Zgodnie z harmonogramem kontynuowane są prace związane z rozbudową hali sportowej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Całkowita wartość tej inwestycji przekracza pięć milionów złotych. Termin zakończenia budowy zaplanowano na koniec września 2019 roku.

Czytaj też I ruszyła po torach urzędnicza machina. Podłęże–Piekiełko o krok bliżej 

Była też mowa o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej drogi powiatowej Wielogłowy-Ubiad i złożeniu wniosku o dofinansowanie przebudowy mostu w Moszczenicy Niżnej.

- W oparciu o opracowaną w latach 2017-2018 dokumentację projektową Polskie Linie kolejowe przystąpiły do przebudowy wiaduktu w Ptaszkowej - dodał starosta Marek Kwiatkowski. - Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października 2019 roku. Wartość robót to blisko siedem milionów złotych.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu