Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
16/09/2017 - 07:00

W Siennej mieszkańcy mogą już jeździć po nowym asfalcie i chodzić po chodniku

Władze gminy i powiatu dokonały odbioru drogi powiatowej Sienna - Siedlce. Mieszkańcy mogą już jeździć po nowej nawierzchni i chodzić po chodniku.

W piątek (15 września) odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej Sienna – Siedlce, która była remontowana. Na odbiór drogi przybył wójt Gródka nad Dunajcem Józef Tobiasz i starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dzięki współpracy gminy i powiatu wykonano 2 km nowej nawierzchni dla kierowców oraz  ponad 1 km bezpiecznego chodnika dla pieszych.

W ubiegłym roku na wniosek wójta, zarząd powiatu nowosądeckiego przekazał gminie Gródek nad Dunajcem zarządzanie drogą powiatową Sienna – Siedlce na odcinku prawie trzech kilometrów od Siennej do Jelnej. Dzięki temu gmina mogła uzyskać dofinansowanie z programu rozwoju obszarów wiejskich na przebudowę drogi, a powiat mógł niezależnie złożyć trzy wnioski na przebudowę innych dróg powiatowych.

W roku 2017 zrealizowano pierwszy etap inwestycji.

- Wykonano nową nawierzchnię na ponad dwukilometrowym odcinku, ponad kilometr chodników, przejścia dla pieszych, kanalizację deszczową, odwodnienie drogi, przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi oraz zjazdów publicznych i indywidualnych – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie gminy.

Koszt inwestycji wyniósł 1 565 667,78 zł. Została ona sfinansowana w 63,63% przez Unię Europejską. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy – 302 806 zł oraz powiatu – 266 628 zł. Starostwo przeznaczyło dodatkowo 23 470 zł na pokrycie kosztów utrzymania drogi.

- Sienna dzięki zrealizowanej inwestycji zmieniła się nie do poznania. W miejscu dziurawego asfaltu pojawiła się nowa szeroka nawierzchnia, rowy przykryła kanalizacja deszczowa, a koło szkoły i stadionu, gdzie jeszcze nie dawno rosły stare przewracające się wierzby, można spacerować po szerokim chodniku – chwalili zebrani na odbiorze drogi goście.

II etap inwestycji, które obejmie budowę chodników oraz wykonanie nowej nawierzchni w Jelnej oraz przebudowę przepustu w Siennej będzie realizowany w 2018 roku.

RG [email protected] Fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu