Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
15/06/2015 - 14:09

W sierpniu decyzja o budowie Sądeczanki? Mówią o przełomie

Już niebawem,jeszcze w wakacje, ma nastąpić przełom w sprawie budowy nowej drogi Nowy Sącz – Brzesko, tzw. Sądeczanki – donosi Koalicja Nowosądecka. Dzięki tej inwestycji czas przejazdu Z Nowego Sącza do Krakowa mógłby znacznie się skrócić.
„Z nieoficjalnych informacji jakie posiadamy wynika, iż jeszcze w wakacje będzie decyzja na temat tego czy w perspektywie finansowej 2015-2023 powstanie nowa droga Nowy Sącz – Brzesko” – informuje Jacek Żelasko z Koalicji Nowosądeckiej.

KN sugeruje, że jeszcze w sierpniu Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przekaże pod obrady Rządu nowy plan budowy dróg. Plan miałby uwzględniać między innymi wyniki analiz jakie sporządzono po konsultacjach społecznych, które odbyły się w styczniu 2015 roku.

„Podobne głosy płyną z innych środowisk lobbujących za budową Sądeczanki oraz innych dróg do tej pory nie uwzględnionych w planach ministerstwa. W ciągu najbliższych dni będziemy chcieli oficjalnie potwierdzić te informacje” – dodaje Żelasko.

Głównym celem programu przygotowywanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju jest skrócenie czasu przejazdu pomiędzy poszczególnymi miastami o co najmniej 15 proc. Budowa nowej drogi Nowy Sącz – Brzesko może ten czas skrócić o co najmniej 30 proc.

Zbigniew Rynasiewicz, wiceminister Infrastruktury i Rozwoju, informował kilka dni temu, iż resort analizuje możliwość włączenia takich instytucji jak: Polskie Inwestycje Rozwojowe czy Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju do programu budowy dróg w taki sposób aby możliwe było budowanie dróg z listy rezerwowej. Zdaniem Rynasiewicza, takie przedsięwzięcia mogłyby być prowadzone w formie partnerstwa publiczno-prywatnego, koncesyjnej czy drogowej spółki specjalnego przeznaczenia.
„Może to oznaczać, iż oprócz drogi Nowy Sącz – Brzesko uda się sfinansować, także inne inwestycje drogowe z naszego regionu” – ocenia KN na swojej stronie internetowej.

Optymistą w tej sprawie nie jest natomiast Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza. Czytaj:

Nowak bezlitosny dla Platformy: za Sądeczankę i obwodnicę zachodnią

BOS
Fot: arch
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI