Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
27/04/2023 - 18:00

W Wojkowej budują sieć kanalizacji sanitarnej. Kiedy zakończenie prac

W Wojkowej (gmina Muszyna) powstaje sieć kanalizacyjna. Odbudowana zostanie również droga, mostki i przepusty zniszczone przez nawałnicę, która nad miejscowością przeszła latem 2021 roku.

Wojkowa jest miejscowością, która praktycznie nie jest skanalizowana, nie ma też wodociągu. Miasto i Gmina Muszyna przystąpiło do prac związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej o długości 7500 metrów, wraz z 66 przyłączami. Przetarg wygrała i inwestycję wykonuje firma Zapopradzie z Muszyny.

Sieć kanalizacyjna przebiegać będzie głównie w pasach drogowych drogi powiatowej i dróg gminnych oraz na działkach prywatnych. Zostanie połączona z istniejącą już siecią w Powroźniku.

Budżet przeznaczony na tę inwestycję, która otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład i PROW na lata 2014-2020, wynosi 13 897 298 zł. Planowany termin zakończenia prac to druga połowa 2024 roku.

W ramach inwestycji odbudowana będzie również nawierzchnia asfaltowa, mostki i przepusty zniszczone po nawałnicy, która przeszła latem 2021 roku.  (MK),fot. Zapopradzie Sp. z o.o Muszyna. Dziękujemy za przesłanie błędu