Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
19/09/2019 - 11:00

Wiadukt na Zielonej prawie gotowy. Kiedy koniec drogowego koszmaru? [ZDJĘCIA]

Ile ciężarówek wbiło się pod wiadukt kolejowy na ulicy Zielonej w Nowym Sączu, trudno już zliczyć. Na jego przebudowę od lat czekali kierowcy firm transportowych, którzy musieli kluczyć objazdami. Na szczęście to już przeszłość. Inwestycja, która ruszyła w maju, dobiega końca.

Nadchodzi koniec koszmaru kierowców. Nie będzie już więcej zaklinowanych ciężarówek i autobusów, ani samochodów, które toną w gigantycznych kałużach. Wreszcie dobiega końca remont wiaduktu na Zielonej.  Zanim pojadą pod nim samochody, najpierw po dwóch nowych torach już 21 września ruszą pociągi. 

Czytaj też Kierowcy zrobili sobie dziką obwodnicę w Nowym Sączu. Gdzie jest policja? 

- Dzisiaj będziemy robić próbę wytrzymałościową. Na wiadukcie postawimy lokomotywę – wyjaśnia kierownik budowy.  

Inwestycja, która ruszyła w maju, obejmowała  między innymi budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł, przebudowę torów oraz zabudowę rozjazdu. Przebudowane zostały też inne urządzenia kolejowe, kolidujące z modernizacją wiaduktu, jak na przykład kable energetyczne, teletechniczne i sieć trakcyjna.

Czytaj też Mają na to 16 milionów. W co zamienią się te rozjechane hałdy ziemi

Niebawem na placu budowy pojawią się drogowcy. Pod wiaduktem będzie już nie jeden, a dwa pasy ruchu o szerokości po trzy metry, do tego dwa chodniki. Każdy z nich będzie miał dwa metry szerokości.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. Jm  

Idzie koniec drogowego koszmaru. Wiadukt na Zielonej prawie gotowy
fot. jm


Dziękujemy za przesłanie błędu