Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
31/08/2021 - 12:25

Wibroterapia pomaga pacjentom po COVID-19. Kolejny genialny pomysł Vitberga

Sądecka firma Vitberg opracowała nowe aparaty do wibroterapii, które pomagają pacjentom po COVID-19. Vitberg RS okazał się strzałem w dziesiątkę.

Do poradni Vitberg na ulicy Borelowskiego 22 w Nowym Sączu coraz częściej zgłaszają się pacjenci z powikłaniami po COVID-19. Głównie są to osoby z problemami pulmonologicznymi i kardiologicznymi. Na wizytę w poradni pod szyldem marki Vitberg trzeba czekać około 10 dni. Sądecka firma wypuściła na rynek nową linię aparatów do wibroterapii – Recovery System - z myślą o pacjentach, którzy przeszli chorobę koronawirusową, wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2.

- Opracowany przez nasz zespół nowy model Vitberg RS, wyposażyliśmy w trzy dodatkowe programy. Jeden z nich to OXY, który pomaga wprowadzić pęcherzyki płucne w odpowiednie drżenie, dzięki czemu następuje lepsza wymiana gazowa w płucach, a tym samym lepsze utlenowanie krwi. Już 25 minut wibroterapii Vitberg RS potrafi poprawić natlenowanie krwi z 93 procent na 100 procent – tłumaczył na łamach kwietniowego miesięcznika „Sądeczanin” Jacek Sikora, właściciel firmy Vitberg.

- Program CARDIO pomaga w regulacji krążenia krwi, zmniejsza ryzyko arytmii, a program NEURO pomaga dotlenić mózg oraz bardzo uspokaja. Mamy dowody na to, że Vitberg RS wpływa na koncentrację i zmniejsza skutki tak zwanej mgły covidowej – tak działanie Vitberg RS opisywał właściciel firmy. Kilka miesięcy później, po wprowadzeniu nowego produktu na rynek, Jacek Sikora określa program Recovery System jednym słowem - „hit”.

- Vitberg RS pracuje w szpitalach, sanatoriach i niezliczonych gabinetach fizjoterapii i terapii manualnej – mówi Jacek Sikora. Co ciekawe, Vitberg RS będzie też wykorzystywany w trakcie porodów na oddziale ginekologii w szpitalu w Brzesku. To pokłosie współpracy badawczej Vitberga i Departamentu Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji.

Dla mieszkańców Nowego Sącza również szykuje się miła niespodzianka, bo miasto nawiązało współpracę z Polskim Towarzystwem Wibroterapii i jego partnerami, czyli m.in. firmą Vitberg. Z bezpłatnej fizykoterapii, zajęć usprawniających i badań diagnostycznych będą mogli skorzystać mieszkańcy Nowego Sącza w wieku 40 lat i powyżej. Pierwszy etap projektu „Kierunek – Zdrowy Obywatel” ruszył 30 sierpnia. Mieszkańcy z bólami kręgosłupa i po kontuzjach mogą zarejestrować się telefonicznie. ([email protected], fot. SS)







Dziękujemy za przesłanie błędu