Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/11/2023 - 10:25

Wielki remont małej drogi pod Nowym Sączem. Niecały kilometr za ponad milion [ZDJĘCIA]

Trwają prace przy budowie drogi Trzycierz Ulica. W ciągu dwóch tygodni powinno zakończyć się układanie nawierzchni betonowej. Prace prowadzone są etapami i trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Gruntowny remont drogi obejmują odcinek o długości 950 m. Obok wymiany nawierzchni wykonane zostaną także pobocza z kruszywa łamanego. Prace prowadzone są etapami i trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu – mówi Stanisław Przychocki, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, które realizuje inwestycję.

czytaj też Wykopali ponad kilometr luksusu we wsi pod Nowym Sączem 

Jedocześnie spółka apeluje o stosowanie się do oznakowania na czas remontu, a zwłaszcza o to, by nie wjeżdżać na drogę o świeżo wylanym betonie. Grozi to uszkodzeniem  pojazdów i powoduje wysokie koszty naprawy nawierzchni.

Czytaj też Zbudują to we wsi pod Nowym Sączem za dwanaście milionów. Takiej inwestycji jeszcze nie było  

czytaj też Ruszyły kontrole i kary. Mogą też zapukać do waszych drzwi 

W sumie inwestycja kosztować będzie 1,2 mln zł, ale dużą część wydatków sfinansuje wsparcie z zewnętrznego źródła. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości blisko 875 tys. zł. ([email protected]) fot. UG Korzenna
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu