Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
07/02/2024 - 09:15

Wielkie inwestycje nad Jeziorem Rożnowskim. Co buduje znany sądecki biznesmen w Gródku Nad Dunajcem

Luksusowe apartamenty, ekskluzywne SPA, restauracje, basen, sale konferencyjne, a to wszystko w bajecznym otoczeniu Jeziora Rożnowskiego, tak wygląda należący do Andrzeja Wiśniowskiego wybudowany osiem lat temu pięciogwiazdkowy hotel Heron. Teraz biznesmen rusza z kolejną inwestycją. Mówi się o wielkiej karczmie i kolejnych hotelach.

Luksusowy, hotelowy top  

Należący do Andrzeja Wiśniowskiego hotel  w Siennej  jest na luksusowym topie.  Niedawno Heron trafił na listę najdroższych, tego typu obiektów Polsce. Ile trzeba zapłacić za apartament z widokiem na Jezioro Rożnowskie? Cena zwala z nóg! Dwie doby dla dwóch osób w "Sky Pentouse" o powierzchni dwustu metrów kwadratowy kosztują 24 tysiące złotych!  To miejsce tylko dla bogaczy.

Teraz sądecki biznesmen przymierza się do kolejnych inwestycji.  Mówi się o trzech nowych, równie luksusowych hotelach. Już dwa  lata temu Wiśniowski złożył wniosek  do  gminy Gródek nad Dunajcem o zmianę studium miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w   kilku miejscowościach, gdzie kupił grunty.  Chodziło nie tylko  o Sienną i Gródek, także Tropie, Bartkową Posadową, Rożnów, Przydonicę i Lipie. Radni zamiarom biznesmena przyklasnęli.

Czytaj też Ta ulga podatkowa w PIT-ach 2024 pozwoli sporo zaoszczędzić. Nie wszyscy o niej wiedzą

Zamiary zamieniły się w konkrety

Teraz gruchnęła wieść, że  plany zamieniły się w konkrety, a na terenie wyburzonego  kultowego niegdyś kompleksu Relaks, przemianowanego  potem w Klub X a następnie Quantum, pojawiły się ciężkie maszyny. Czy to właśnie tam zaczną się piąć do góry mury  kolejnego luksusowego hotelu? Pytamy o to w sądeckim starostwie powiatowym, które wydaje pozwolenia na budowę.

Co naprawdę zaczyna budować Wiśniowski?

Odpowiedź jaką otrzymujemy z biura prasowego jest enigmatyczna. Firma Wiśniowski otrzymała pozwolenie na budowę obiektu usługowego gastronomiczno-hotelarskiego - brzmi przesłane drogą mailową wyjaśnienie.   

Co dokładnie się pod tym kryje? Jak wyjaśnia wójt  Gródka nad Dunajcem Józef Tobiasz, biznesmen rusza z budową wielkiej karczmy. Cały obiekt ma mieć ponad siedemnaście tysięcy metrów kwadratowych. Przy okazji rozmowy z „Sądeczaninem” samorządowiec dzieli się najnowszym newsem dotyczącym sądeckiego biznesmena. - Kilka dni temu Andrzej Wiśniowski, który w Gródku nad Dunajcem ma swoją rezydencję, przemeldował się do nas. Bardzo jesteśmy temu radzi, bo teraz tutaj trafi jego podatek dochodowy.

Czytaj też Inwestycja gigant pod Nowym Sączem. Budują to za 780 milionów złotych [ZDJĘCIA]

W gminie już zacierają ręce

Jak dodaje wójt, gródecki samorząd czeka nie tylko na karczmę, ale kolejne hotele. Z tego co wiem, ich budowa jak na razie wymaga pewnych uzgodnień ze spółką  Tauron Ekoserwis, która formalnie jest właścicielem zbiornika. 

Dlaczego? Chodzi o to, że grunty, na których hotele  chce stawiać Wiśniowski  po części obejmują tereny zalewowe. Kiedy dla budowy kolejnych trzech hoteli zapali się zielone światło? Na razie nie wiadomo, ale już teraz gródecki samorząd zaciera ręce.

- Przyjadą do nas zasobni turyści no i będą nowe miejsca pracy – mówi  Józef Tobiasz. ([email protected]) fot. Hotel Heron, Gródek nad Dunajcem / Turystyka Małopolska FBDziękujemy za przesłanie błędu