Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
17/11/2021 - 23:50

Wieża widokowa i kolejka gondolowa na Malnik coraz bliżej

Na Malnik w Muszynie wybudowana wkrótce zostanie kolejka gondolowa. Miasto czeka na wydanie decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniała panorama na uzdrowisko, powstanie również wieża widokowa.

Prace dotyczące budowy kolei gondolowej na Malnik w Muszynie postępują zgodnie z planem, miasto czeka obecnie na wydanie decyzji środowiskowej.

-Mamy opracowane studium realizacji inwestycji, jak i studium krajobrazowe, a obecnie trwa przygotowanie do wydania decyzji środowiskowej.-wyjaśnia burmistrz Muszyny Jan Golba, który wcześniej zainicjował też budowę kolejki gondolowej na Jaworzynę w Krynicy-Zdroju.

-Po jej wydaniu, jeśli będziemy mieć zgodę RDOŚ na realizację inwestycji, będziemy mogli podjąć działania, zmierzające do pozyskania terenu pod podpory.-Stacja dolna będzie naszą własnością, stacja górna docelowo również, bo trwają ustalenia z nadleśnictwem w tym zakresie i mamy już uzgodnienia.-dodaje burmistrz. 

-Jeśli chodzi o pozyskanie środków na budowę kolejki, nie chcę przesądzać, ale raczej nie będziemy mieć kłopotów na ich pozyskanie.

Oprócz kolejki gondolowej, miasto wybuduje również wieżę widokową na Malniku. Na realizację tej inwestycji Muszyna pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przeznaczone na wsparcie dla gmin górskich. (MK) fot. arch. aut, UMiG MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu