Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
03/06/2020 - 11:40

Willa Poprad. Miejsce uwielbiane przez turystów i mieszkańców naszego regionu

Jedyna w swoim rodzaju. Pełna uroku, zaskakująca i niemająca sobie równych. Rozciąga się z niej malowniczy widok na Poprad i ruiny ryterskiego zamku. Najbardziej jednak ceni sobie zadowolenie odwiedzających gości. Właśnie taka jest Willa Poprad.

W związku z kolejnym etapem znoszenia rządowych ograniczeń związanych z COVID-19, od 6 czerwca Willa Poprad jest przygotowana na organizację wesel i przyjęć okolicznościowych. Wprowadzono wszelkie rządowe wytyczne, a obiekt został dostosowany do norm sanitarnych tak, aby goście mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Willa Poprad to nie tylko sala weselna i klimatyczna restauracja. Do dyspozycji gości jest również otwarta altana, w której można skosztować odrębnego menu. W karcie znajdziemy między innymi proziaki i wyśmienite, regionalne piwo. Do altany i na leżaki zapraszamy również z czworonożnymi przyjaciółmi, na których czeka miseczka ze świeżą wodą. Oprócz wybornej kuchni w Willi można odpocząć na łonie natury, w otoczeniu drzew, nad szumiącą rzeką, z widokiem na odrestaurowane ruiny średniowiecznego zamku.

W podziemiu Willi skrywa się uroczy klub Rytro Retro, który wystrojem i klimatem nawiązuje do saloniku towarzyskiego lat 20. Czarująca gra świateł, fotografie i grafiki na ścianach z potańcówek dwudziestolecia międzywojennego, dające poczucie intymności loże z wygodnymi sofami i dużymi poduchami oddzielone kotarami oraz możliwość aranżacji salki w stoły okrągłe lub prostokątne sprawiają, że miejsce to jest idealne na celebracje całej gamy uroczystości od urodzin, rocznic i chrztów, po niewielkie wesela.

Do klubu prowadzą z zewnątrz kręte schody z ogromnym kryształowym żyrandolem oraz świece ustawione na ich stopniach, nadające klimat tajemniczości temu miejscu. W środku znalazło się wyodrębnione miejsce dla DJ lub zespołu, podświetlany bar oraz osobne toalety. Salka ponadto jest wyposażona w sprzęt multimedialny, w skład którego wchodzą między innymi projektor i duży, opuszczany ekran. Jest to miejsce idealne na konferencje i szkolenia firmowe lub imprezy okolicznościowe do 40 osób.

Czytaj też: Atelier Sędziwoja i Stare Kino wracają do gry. Najbardziej tęsknią za klientami

Nowa karta menu opiera się – jak dotychczas – na świeżych, lokalnych produktach. Inspiracją dla szefa kuchni Artura Pasonia, który zachwyca podniebienia gości i tworzy smaki Willi od początku jej istnienia, jest dwudziestolecie międzywojenne w Polsce, które bazowało mocno na wpływach kuchni francuskiej. Wyśmienity, rozpoznawalny przez odwiedzających restaurację tatar czy nowość z karty menu - łopatka z jelenia podana w formie gołąbków to jedynie przykłady popisowych dań restauracyjnego mistrza, który zdobył szereg nagród, w tym rekomendację w żółtym przewodniku Gault&Millau.

Zobacz także: Centra handlowe znów otwarte. Klienci Galerii Sandecja mogą czuć się bezpiecznie [WIDEO]

Niebawem ruszy kolejna edycja „Wyzwania Szefa Kuchni”. Na portalu Facebook będzie można głosować na jeden z trzech zaproponowanych produktów. Z produktem, który otrzyma największą liczbę głosów, będzie musiał zmierzyć się sam szef kuchni Willi Poprad, tworząc na jego bazie menu sezonowe. Zapraszamy do głosowania na ulubiony składnik, może to akurat z niego zostanie wyczarowana kolejna karta z daniami sezonowymi!

Willa Poprad jest tworzona przez ludzi z pasją, którzy wspierają lokalne biznesy i ściśle współpracują z wieloma firmami z regionu Sądecczyzny oferując wzajemne wsparcie w tym trudnym czasie. Co ciekawe, już niebawem w Willi Poprad ma się odbyć kampania promocyjna lokalnych marek oraz osób z branży beauty z regionu. Wzajemna promocja, wsparcie i rekomendacje czynią Willę jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na południu Polski.

[email protected], fot. archiwum prywatne Willa Poprad, Film: Daniel Szlag

Willa Poprad. Miejsce uwielbiane przez turystów i mieszkańców naszego regionu
Zdjęcia - archiwum prywatne Willa Poprad

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)