Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
03/02/2021 - 14:30

Wino za 2 złote! Tak się walnęli w cenie w Biedronce. Pomylili się też w Sączu?

Taką pomyłką klienci byli zachwyceni. Mniej zachwycone było kierownictwo Biedronki. Przez przypadek, całkiem niezłe wino, sieć przeceniła na... 1,99 złotych. Czy cenowa wpadka zdarzyła się też w Nowym Sączu?

To nie pierwsza tego typu cenowa wpadka sieci. W połowie stycznia Biedronka przez pomyłkę też była taka hojna. Dotyczyło to jednego z piw, którego puszka kosztowała … 14 groszy. Za dwupak trunku wychodziło 1,89 zł. O sprawie pisze serwis wiadomościhandlowe.pl. - Dzięki przytomności pracowników sklepów, błąd został zgłoszony w nocy i naprawiony przed otwarciem większości placówek sieci. Mało któremu klientowi udało się skorzystać z okazji.

Teraz trafiła się kolejna, nieoficjalna promocja, która obowiązywała od rana we wtorek 2 lutego. Tym razem klienci mieli więcej szczęścia, bo cenowa wpadka była poważniejsza i nie udało się jej tak szybko usunąć. Jak piszą wiadomościhandlowe.pl, chodziło nie tylko o nieprawidłowy nadruk na etykiecie, lecz także o błąd w systemie kasowym. Jak dowiedział się serwis od pracowników Biedronki, cena wina o pojemności 0,75 litra nabijana była we wtorek rano po 1,99 zł za sztukę, podczas gdy jego cena regularna to 10,99 zł.

Informacja szybko się rozeszła, bo media społecznościowe zalały zdjęcia wina po śmiesznej cenie.  Klienci chwalili się swoją zdobyczą. Z ustaleń wiadomości handlowych wynika, że do centrali sieci wiadomość dotarła dopiero około 10.30. i dopiero potem informacje trafiły do kierowników sklepów. Cała operacja musiała trochę potrwać, bo należało nie tylko zmienić cenę w systemie kasowym, co wymagało interwencji informatyków, ale zmienić też ceny w sklepach. Jeśli ta na paragonie i przy półce jest różna, klient ma prawo kupić produkt po cenie korzystniejszej.

Problem pojawił się w sklepach całego kraju. Czy taka pomyłka zdarzyła się w Nowym Sączu? - U nas takiej niskiej ceny nie było – odpowiada jedna z pracownic sklepu przy ulicy Zielonej. O cenową wpadkę w Nowym Sączu i okolicach pytamy w biurze prasowym Biedronki. - Na to pytanie nie możemy odpowiedzieć – słyszymy w słuchawce telefonu.

- Czy sprawa przypadkiem nie ma podwójnego dna i nie była to zamierzona akcja promocyjna? - Pomyłka była prawdziwa – zapewnia pracownik biura prasowego, a w informacji przesłanej mailem do redakcji „Sądeczanina” sieć podaje, że cena wina została niezwłocznie skorygowana.

Jakie straty poniosła Biedronka na tej wpadce? Na to pytanie także nie otrzymaliśmy odpowiedzi. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu