Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
14/09/2018 - 14:40

Wybudowali im nową drogę, bo nikt nie robił zadymy

No i wreszcie jest. Nowa i gładka jak stół. W Łącku kierowcy mkną już po świeżo wybudowanej gminnej jezdni, która połączyła drogę wojewódzką nr 969 Nowy Targ – Stary Sącz z drogą powiatową Łącko – Czarny Potok – Naszacowice. Inwestycję udało się sprawnie sfinalizować, bo właściciele gruntów nie robili trudności.

Tej nowej jezdni mieszkańcy Łącka wyczekiwali jak kania dżdżu, bo  to alternatywne rozwiązanie komunikacyjne dla drogi powiatowej w centrum miejscowości, a oprócz tego umożliwia dodatkowe włączenie się do drogi wojewódzkiej.

Czytaj też Jak goniliśmy ministra w sprawie budowy "Sądeczanki" i co z tego wyszło 

Nowa droga ma też chodnik wraz z oświetleniem ulicznym. Co ważne, jest też kanalizacja deszczowa. Do tej pory przy większych ulewach woda wdzierała się do przyległych posesji. Teraz, wedle zapewnień drogowców, już się to nie zdarzy.

Czytaj też Nad ekspresówką do Brzeska zaległa głucha cisza, a innym budują obwodnicę

Przy okazji tej inwestycji udało się zbudować parking, który może pomieścić  czterdzieści aut, co sprawi, że będzie nieco luźniej w zatłoczonym centrum Łącka.

Nowa jezdnię - co podkreślają władze gminy-  można było szybko wybudować, bo właściciele gruntów, po których biegnie trasa, nie robili trudności, dzięki czemu udało się sprawnie załatwić wszelkie formalności. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych.

[email protected] fot. UG ŁąckoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)