Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
28/08/2020 - 08:40

Wyburzyli stary budynek dworca kolejowego w Miliku, postawią nowoczesny!

W Miliku zburzony został dawny budynek-klocek dworca kolejowego, na jego miejscu do 2022 roku powstanie nowy, odpowiadający nowoczesnym standardom obsługi pasażerów. To bardzo dobra informacja także dla cyklistów, gdyż tuż obok przebiega nowa ścieżka rowerowa EuroVelo11, wraz z kładką na pogranicznym, polsko-słowackim Popradzie.

W Miliku wyburzono dawny budynek dworca kolejowego. Na jego miejscu wybudowany zostanie nowy obiekt o powierzchni użytkowej do 100 mkw. Jego wygląd zostanie dostosowany do otoczenia, wnętrza będą odpowiadały nowoczesnym standardom w zakresie obsługi podróżnych. Zmieni się też otoczenie obiektu. W pobliżu znajdą się: mała architektura, wiaty rowerowe oraz parkingi.

Zobacz też: Wymierz to  i dobierz idealny rower dla siebie

To bardzo ważna informacja dla podróżnych, w tym cyklistów korzystających z przewozów tej linii kolejowej. Często bowiem wsiadają w pociąg zabierając ze sobą rowery, a następnie rozpoczynają jazdę po górskich ścieżkach.

A właśnie w Miliku, kilka metrów od miejsca, w którym powstanie nowy dworzec, już wkrótce otwarta zostanie trasa rowerowa EuroVelo11, wraz z kładką na polsko-słowackiej rzece Poprad. Podobny, nowoczesny dworzec zostanie wybudowany również w Zubrzyku.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu