Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
02/10/2017 - 10:10

Wygrana komunikacyjna batalia. Z Nowego Sącza można dojechać pociągiem do Gorlic

O to połączenie mieszkańcy Gorlic starali się od dawna. Wreszcie się udało. Na trasie Nowy Sącz-Jasło znowu kursują pociągi. Stało się to możliwe, bo dogadały się ze sobą samorządy Małopolski i Podkarpacia.

Na razie szału nie ma, bo pociągi na trasie Nowy Sącz-Jasło jeżdżą tylko w weekendy, ale dla mieszkańców południowo-wschodniej Małopolski, a przede wszystkim Gorlic, to i tak dobra wiadomość, bo od dawna zabiegali o przywrócenie tego kolejowego połączenia.

Czytaj też Koleje Małopolskie przewiozły 10 mln pasażerów. Co z frekwencją na Sądecczyźnie?

Stało się to możliwe, bo dogadały się ze sobą samorządy Małopolski i Podkarpacia.

-Jest szansa na to, że z czasem pociągi będą kursować także w tygodniu - zapowiada Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego i tłumaczy, że nowe połączenia kolejowe na Podkarpacie zostały uruchomione przede wszystkim z myślą o studentach oraz tych, którzy w tygodniu uczą się lub pracują w Krakowie, a na weekend chcą wrócić do swoich domów.

 Czytaj też Awantura o pociągi na Sądecczyźnie. Czy to kręcenie politycznych lodów na kolei?

Z kursów będą mogli korzystać także turyści odwiedzający stolicę Małopolski, Pogórze Karpackie i Beskid Niski, tym bardziej, że pasażerów wozić będą komfortowe Impulsy wyposażone m.in. w klimatyzację, internet bezprzewodowy, system informacji pasażerskiej, oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i z małymi dziećmi.

(ami) fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)