Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
14/11/2014 - 17:37

Wysokie odprawy dla Golonki, Kiełbasy i Gromali?

W drugiej części naszego cyklu o odprawach i ekwiwalentach, które trzeba będzie zapłacić włodarzom po przegranych przez nich wyborach, przedstawiamy wyliczenia ze Starostwa Powiatowego oraz gmin Podegrodzie i Muszyna.
Na początek Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Po zakończeniu kadencji Zarządu Powiatu pracownikom pochodzącym z wyboru, jeśli nie zostaną wybrani na kolejną kadencję, przysługują odprawy w wysokości 3-miesięcznego wynagrodzenia oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop, zgodnie z przepisami ustawy.
Starosta Jan Golonka ma obecnie 13 dni urlopu, wicestarosta Mieczysław Kiełbasa 33 (stan na 13 listopada 2014 r.).

Jeśli po niedzielnych wyborach nie pozostaną na swoich stanowiskach otrzymają, zgodnie z ustawą trzymiesięczną odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.

Odprawa starosty Golonki : 37 080 zł brutto, ekwiwalent za urlop: 7 713,87 zł brutto. Odprawa wicestarosty Kiełbasy wyniosłaby: 32 700 zł brutto, ekwiwalent za urlop 17 268,36 zł brutto.

Z kolei Urząd Gminy w Podegrodziu informuje, że w przypadku braku wygranej trzymiesięczna odprawa wójt Małgorzaty Gromali wyniosłaby 31260,00 złotych a ekwiwalent za 58 dni urlopu 29013,92 zł.. W gminie nie ma stanowiska zastępcy wójta.

W Muszynie wcale się odprawami nie przejmują: - burmistrz Jan Golba jest jedynym kandydatem w wyborach samorządowych i nie jest planowana odprawa w związku z końcem kadencji ani dodatek za niewykorzystany urlop – poinformowała nas Ewa Piaszczyk z UMiGU Muszyna.

***
Wczoraj napisaliśmy o tym ile po przegranych wyborach trzeba będzie zapłacić z miejskiej/gminnej kasy burmistrzowi Krynicy Dariuszowi Reśko i wójtowi Łososiny Dolnej Stanisławowi Golonce. Informacji w sprawie prezydenta i zastępcy nie udzielił nam jeszcze Urząd Miasta Nowego Sącza ,ale z danych do których dotarliśmy wynika, że wiceprezydent Jerzy Gwiżdż jeszcze w maju miał wręcz szokująca liczbę niewykorzystanych dni na urlop:ok. 130.

Czytaj: Nowy Sącz, Krynica i inni: gigantyczne odprawy dla włodarzy? Cz.1

Do tematu wrócimy, w miarę, jak kolejne samorządy przyślą nam dane ( prosiliśmy o to wszystkie gminy i miasta Sądecczyzny). Na razie można wysnuć jeszcze taki wniosek: im mniejsze kwoty ewentualnego ekwiwalentu lub /i odprawy, tym szybciej skarbnicy nam te dane dostarczają.

Bogumił Storch
Fot: arch Sądeczanina
 


Dziękujemy za przesłanie błędu