Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
24/11/2019 - 20:00

Z ruiny zrobili most jak się patrzy. Teraz tylko trzeba czekać na otwarcie

Zniszczona nawierzchnia, skorodowane poręcze, tak wyglądał most w Wojnarowej, w pobliżu przedszkola i szkoły podstawowej. Mieszkańcy wsi i kierowcy od dawna domagali się remontu. Po perturbacjach z przetargiem, inwestycja wreszcie ruszyła z końcem września, teraz już jest prawie gotowa.

Liczący kilkadziesiąt lat  most na rzece Biała w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz - Wojnarowa – Wilczyska, który leży na granicy powiatu nowosądeckiego i gorlickiego, wreszcie doczekał się remontu, choć droga do inwestycji była najeżona trudnościami.  

Czytaj też Jest u nas taki most, na którym na ludzi czyha nieszczęście

Rok temu padły zapewnienia, że samorządy się dogadały i inwestycja zostanie zrealizowana. Po ogłoszeniu pierwszego przetargu okazało się, że ceny zaoferowane przez firmy, które inwestycję chciały wykonać, przekraczają finansowe możliwości powiatu.

Kompleksowy remont w końcu ruszył z końcem września. Płyta mostu została wzmocniona,  kostkę brukową zastąpił asfalt, są też nowe chodniki. Dla bezpieczeństwa mieszkańców  zostały też wyremontowane i ustabilizowane bariery.

Czytaj też Most się wali na Kamienicy. Katastrofa wisi na włosku! [ZDJĘCIA]

Inwestycja kosztowała 670 tysięcy złotych. Most zostanie otwarty w nowym tygodniu. Drogowcy uwinęli się szybciej, bo wedle pierwotnego harmonogramu prace miały się zakończyć 10 grudnia.

Zakończenie inwestycji to koniec udręki kierowców. Na razie muszą korzystać z objazdu, który  prowadzi drogą wojewódzką 981, drogą krajową nr 28, drogami powiatowymi nr 1572 K Grybów - Krużlowa i nr 1571 K Ptaszkowa - Wojnarowa.

[email protected] fot. olszDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)