Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
05/09/2022 - 15:35

Za nami XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym

W Rytrze, na tutejszej hali sportowej odbyła się ostatnio wyjątkowa impreza – XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym. A my możemy śmiało powiedzieć, że to chyba jedna z najbardziej rozwojowych imprez sportowych w Polsce. Dlaczego?

W pierwszych mistrzostwach tego typu, w 2020 roku uczestniczyło około 40 zawodników, w Rytrze do rywalizacji przystąpiło ich aż 128. Co ciekawe – i tu wszyscy byli niemal zgodni – okazało się przy okazji, że to panie czują największego ducha sportowego i są chlubą większości drużyn w skali całego naszego kraju. Przykład? Przedstawicielki ekipy z Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, które w rywalizacji odstawiły wynikami swoich kolegów daleko w tyle.

Wójt Jan Kotarba, który gościł na terenie swojego ryterskiego samorządu wszystkich uczestników imprezy nie ukrywał ogromnej dumy i satysfakcji – Rytro nie mogło sobie wyobrazić lepszej promocji. Sporo ekip deklarowało bowiem, że niechybnie tu wróci, ale już w czasie wolnym, po porostu by wypocząć i nasycić się pięknem okolicy.

Zobacz też: Leśnicy ze Starego Sącza i Nawojowej razem z Tauronem chcą produkować odnawialny prąd

Dla mieszkańców naszego regionu też mamy dobre wieści – były nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącza a dziś dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł zajął w klasyfikacji indywidualnej kadry kierowniczej 3 miejsce ustępując pola tylko dyrektorom Piotrowi Niemcowi z Zielonej Góry Mirosławowi Derwojedowi z Torunia.

W kategorii kobiet najlepszą okazała się Marta Szatanik z Katowic wyprzedzając Aleksandrę Dolak ze Szczecinka i Bożenę Pająk z Krosna.

W klasyfikacji open na podium stanęli kolejno od pierwszego miejsca: Andrzej Sas - Białystok, Tomasz Wrzalik z Łodzi, Marcin Bykowski z Olsztyna.

W grze podwójnej wygrali Andrzej Sas i Roman Skrzekut reprezentujący, drugie miejsce przypadło w udziale ekpie ze Szczecina w składzie Andrzej Świerczek i Sebastian Rosołowski a trzecie Ryszardowi Kulakowi Edwardowi Tereszczynowi z Wrocławia.

W tej samej kategorii w rywalizacji pań zwyciężczynie to kolejno Aleksandra Dolak i Jadwiga Roganowska ze Szczecinka, Monika Idczak i Joanna Krawiec z Wrocławia oraz Izabela Michalak i Ewa Warmioska z Olsztyna.

Drużynowo najlepsza okazała się ekipa ze Szczecinka, druga lokata przypadła w udziale leśnikom z Białego Stoku a trzecia drużynie z Olsztyna.

Organizatorami wydarzenia to:
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
Nadleśnictwo Stary Sącz
Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”
Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”
Klub Sportowy Darz Bór Karnieszewice

Fot.: ES i RDLP w Krakowie
Materiał partnerski

Za nami XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym
W Rytrze, na tutejszej hali sportowej odbyła się ostatnio wyjątkowa impreza – XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym. A my możemy śmiało powiedzieć, że to chyba jedna z najbardziej rozwojowych imprez sportowych w Polsce.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu