Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
12/09/2018 - 12:35

Za „Szkieletor Hoblera” chcą 2 miliony. Co tu można wybudować?

Ta inwestycja cały czas rozpala wyobraźnię mieszkańców Nowego Sącza. Zobaczcie jak może wyglądać miejsce, gdzie dziś na Górkach Zawadzkich stoi „szkieletor Hoblera”. Do szczęścia brakuje tylko… dwóch milionów.

2 miliony, to kwota, za którą obecny właściciel – rzeczywiście prywatny inwestor – chce sprzedać całość inwestycji. I z nieoficjalnych źródeł wiemy, że są zainteresowani zakupem. Dlaczego piszemy uparcie: inwestycji? Bo właściciel dysponuje wszystkimi ekspertyzami i pozwoleniami na budowę osiedla widocznego na załączonej wizualizacji.

Zobacz też: Dookoła boom inwestycyjny a „szkieletor Hoblera” jak straszył tak straszy

Chodzi nie tylko o dokończenie stojącego już obiektu, który jest ponoć w bardzo dobrym stanie (przeszedł pozytywnie wszystkie wymagane badania), który pozwala na jego zamknięcie pod klucz, ale również budowę – zaraz obok – domków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Niezorientowanym wyjaśniamy, że działka wokół budynku jest naprawdę sporych rozmiarów, bo od samego początku miało tu powstać całe autonomiczne osiedle.

Trzymali się tej wersji również poprzedni właściciele nieruchomości, czyli m.in. spółka Jagieła Majcherowski Zawadzkie Development Sp.J.

Czy dwa miliony to właściwa kwota? Ostatnio na Górkach Zawadzkich była wystawiona działka o powierzchni 31 arów, za 225 tys. zł.

Pod wczorajszą publikacją na ten temat na Facebooku Czytelnicy sugerowali z przekąsem, że to miejsce nadaje się jedynie do tego, by swój fach ćwiczyli tu strażacy. Czy dziś spojrzycie na nie inaczej?

ES [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik