Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
03/08/2018 - 12:35

Za trzy miliony wbijają im pale w ziemię a oni są... zadowoleni

Przez kilka miesięcy będzie trudno, ale mieszkańcy ulicy Węgierskiej w Grybowie nie narzekają. Wreszcie ruszyły prace przy stabilizacji osuwiska, które zabierało kolejne fragmenty ulicy.

Zniszczona ulica to nie był jedyny problem. Pękały też domy. Każda większa ulewa budziła wśród mieszkańców niepokój. Teraz ich zmartwienia mają się skończyć.  

Czytaj też Trudno uwierzyć? Jeszcze liżą rany po powodzi, która była osiem lat temu!

Ustabilizowanie osuwiska sprawi, że będą mogli spać spokojnie. Ziemia nie będzie się już obsuwać. Specjalna palownica już wwierca się 15 metrów w ziemię, aż do skały - mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który sprawdzał postępy prac na miejscu.

Inwestycję można było rozpocząć, bo samorząd powiatowy uzyskał na przedsięwzięcie 3 mln złotych. Za pieniądze, które pochodzą z rządowej puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zostanie też wyremontowana jezdnia.

Czytaj też Luzik na budowie? Wietrzy stopy i trzyma przęsło mostu heleńskiego [ZDJĘCIA]

Ulica Węgierska w Grybowie to fragment drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Niżna. Stanowi alternatywne połączenie dla mieszkańców Grybowa. Podczas powodzi w 2010 roku droga wojewódzka Grybów – Krynica została całkowicie zalana. Mieszkańcy korzystali więc z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu